Paylaş
Kentte vatandaşların nefes alabileceği yeni sosyal yaşam alanları oluşturmaya devam eden İzmit Belediyesi, Alikahya Fatih Mahallesi’ne yeni park yapım çalışmalarına başladı
Daha yaşanabilir bir İzmit için var gücü ile çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi, kente yeni sosyal yaşam alanları kazandırıyor. İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz günlerde Alikahya Fatih Mahallesi Uygur Caddesi ile Selman Sokak arasında bulunan alana yeni park yapım çalışmalarına başladı. Oyun alanı, kondisyon alanı ve aydınlatma direklerinin temeli için 39 metreküp beton atıldı.
PARKIN TOPLAM ALANI 1731 METREKARE
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Uygur Caddesi ile Selman Sokak arasında yer alan park için sert zemin döşeme çalışmalarına devam ediyor. Parkın toplam alanı 1731 metrekare. Parka  205 metrekare çocuk oyun alanı, 35 metrekare kondisyon alanı, 20 metrekare kamelyalı oturma alanı, 72 metrekare piknik masası alanı, 130 metrekare gölgelikli oturma alanı, 385 metrekare yürüyüş yolu, 145 metrekare gül bahçesi ve 640 metrekaresine de yeşil alan yapılacak.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.