Paylaş
İzmit Belediyesi, bu yıl da Ramazan ayının manevi iklimini kentin dört bir yanında yaşatıyor. Ramazan ayı boyunca her gün farklı mahallelerde halk iftarları düzenleyecek olan İzmit Belediyesi, Gültepe ve Turgut Mahallesi’nde iftar programı gerçekleştirdi.
YOĞUN KATILIM
İftar programına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan ve yönetimi, Saraybahçe eski Belediye Başkanı Metin Alan, Turgut Mahalle Muhtarı Mehmet Kurt, Gültepe Mahalle Muhtarı Yusuf Çevik, Fatih Mahalle Muhtarı Metin Kılıç, CHP Meclis Üyesi adayları ve bölge sakinleri katıldı.
“RAMAZAN AYIMIZ MÜBAREK OLSUN”
Programda konuşan Başkan Hürriyet, “Bütün İzmitlilere, bütün İslam alemine hayırlı Ramazanlar diliyorum. Bizim mahalle iftarlarımız geleneksel hale geldi. Her bölgede yapmaya çalışıyoruz.  İyilikleriyle, güzellikleriyle gelsin. Hanenize huzur, bereket getirsin. Hepimize sağlık, sıhhat getirsin inşallah. Allah sizlere sağlıklı bir ömür nasip etsin, bayrama erişmek de nasip olsun. Rabbim tuttuğunuz oruçları, ettiğiniz duaları kabul etsin. Ramazan ayımız mübarek olsun” şeklinde ifade etti.
“BAYRAMA ERİŞMEK DE NASİP OLSUN”
İftar programına katılan CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, “Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ramazan ayınız mübarek olsun. Bayrama erişmek de nasip olsun” dedi.
MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR
Turgut Mahalle Muhtarı Mehmet Kurt, “Başkan Hürriyet’e böyle bir organizasyondan dolayı teşekkür ederim. Emeğine sağlık” dedi. Gültepe Mahalle Muhtarı Yusuf Çevik ise, “Bizler renkli ve mozaik bir topluluğuz. Burada sizleri de görmek bize mutluluk verdi. Böyle bir organizasyondan dolayı Başkan Hürriyet ve ekiplere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.