Paylaş

 

İlimizin en aktif kültür sanat edebiyat derneklerinden kısa adı BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği) Başkan Dilek Dila Mert’in olağanüstü kongre çağrısı ile geçtiğimiz ay açık oylama usulü ile fesh edilmişti.

Yeni bir yapılanma içerisine giren Dilek Dila Mert ve beraberindekiler kısa adı TÜSŞAD (Tüm Sanatçılar ve Şairler Derneği) nin kuruluş aşamasını tamamlayarak İl Dernekler Masasına başvuruda bulunmuştu.20 Mart ta sonuçlanan başvuru sonrası ilk programını İmece Usulü Ramazan İftar programı adı altında  TÜSŞAD Yenikent Çenedere Mesire  alanında gerçekleştirdi. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen iftar programında hem katılımcılar oruçlarını açtılar hem de türküler söyleyerek güzel bir akşam geçirdiler.

Etkinlik sonrası konuklara açıklamalarda bulunan Kurucu Başkan Dilek Dila Mert “TÜSŞAD ı kurma amacımız sanatın her dalı , açılımı geniş tuttuk.Çünkü hedefimiz Kocaeli’ye kalıcı bir dernek bırakmak, çok daha geniş kitleleri hedef alarak, Türkiye çapında şubeelr ve temsilcilikler ile, sanatın her dalında öncü rolünü üstlenmek, en büyük hedeflerimizden birisidir. Sanatın her dalı içerisine, resim, fotoğrafçılık, edebiyat, şairler, yazarlar, sanatçılar, fotoğrafçılık, tiyatro, el sanatları… Daha da ileri hep bir adım ötesi hep bir adım daha ileri hedefimizdir. İnanmak başarıya giden tek yoldur, biz birbirimize inandık. Hiçbir başarı tek kişilik değildir.  BAYŞAD olarak gösterdiğimiz başarıyı TÜSŞAD olarak devam edeceğiz ” açıklamalarında bulundu.

Resmi açılış programını Ramazan ayı sonrası gerçekleştirecek olan TÜSŞAD kurucular kurulu ve geçici yönetim üyeleri konuklarla ayrı ayrı ilgilenirken, program hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.