Paylaş

Vali Seddar Yavuz, İl Jandarma Komutanlığı ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına iştirak ederek kentimizin huzur ve güvenliğini sağlayan fedakâr güvenlik birimlerine davetleri için teşekkür etti.

İl Jandarma Komutanlığı’nın düzenlediği iftar programına, Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra; Donanma Komutanı Koramiral Kadir Yıldız, Garnizon Komutanı Tümamiral Erhan Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, jandarma personeli ve askerleri katıldı.

Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz daha sonra protokol ile birlikte iftar programının düzenlendiği yemekhaneye geçerek personeli selamladı.

İzmit Portakal Mescidi Cami İmamı Mehmet Çete tarafından okunan ezanın ve yapılan duanın ardından oruçlar açıldı.

İftar sonrası yapılan askeri duanın ardından Vali Yavuz tüm güvenlik birimlerinin Ramazan-ı Şeriflerini kutlayıp, davetten dolayı duyduğu memnuniyetini belirterek başladığı bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Seddar Yavuz, askerlik görevini ifa eden askerlerimize ithafen yaptığı konuşmasında: “İnşallah burada edineceğiniz bilgi, tecrübe, arkadaşlık ve dostluklarla zamanınız geçer ve geleceğe yatırım yapmış olursunuz. Sizlere inanıyoruz, güveniyoruz.” dedi.

Bu coğrafyada yaşayabilmenin önkoşulunun güçlü kalmak olduğunu söyleyen Vali Yavuz: “O yüzden birbirimizi seveceğiz, doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi, 85 milyon vatan evladı bizlere kardeş olacak. Kardeşliğimizi ve güvenliğimizi sağlayacağız, huzur içinde yaşayacağız. Yarın inşallah Kadir Gecesi olduğundan dolayı da Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. Nice Ramazanlara sağlıkla ve sıhhatle ulaşmanızı temenni ediyorum. Hepinize hızlıca hayırlı tezkereler diliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum, sağ olun.” ifadelerini kullandı.

İftar programının ardından Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri ilimizde yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirme ve istişarelerde bulunarak hasbihal ettiler.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir