Paylaş

İsrail’in Gazze kentinin batısındaki Eş-Şati Mülteci Kampı’nda hareket halindeki bir aracı hedef alması sonucu Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’nin 3 oğlu ve 4 torunu hayatını kaybetti. 31 Mart yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi Darıca Belediye Başkan Adayı olan Fatma Kurtuluş, yaşanan olayların ardından bir kınama mesajı yayınladı. Kurtuluş, açıklamasında İsrail’in Gazze’deki hava saldırısının masum sivilleri hedef almasının insani bir trajedi olduğu ve uluslararası toplumun derhal harekete geçmesi gerektiği vurgulandı. Kurtuluş mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazze’deki Eş-Şati Mülteci Kampı’nda yaşanan trajik olayla yüreklerimiz bir kez daha dağlandı. Arife gecesi savaşa rağmen bayram kurabiyelerini hazırlayan Filistin halkıyla birlikte bayramın birinci günü yaşanan şehadet haberi ile üzüntüye boğulduk. Bayram girişi üzüntü duyduğumuz bir haber.

“TÜM TARAFLARIN SORUMLULUK ALMASI GEREKİYOR”

İsrail’in gerçekleştirdiği hava saldırısında Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’nin 3 oğlu ve 4 torunu hayatını kaybetti. Bu acı haberi duyduğumuzda, masum canların bir kez daha siyasi hesapların kurbanı olduğu gerçeğiyle yüzleştik. İnsanlık adına utanç verici olan bu saldırılar, sadece Filistin halkına değil, tüm insanlığa yapılmış bir haksızlık ve zulümdür. Masum çocukların, kadınların ve yaşlıların hayatını kaybetmesi, insani bir trajedidir ve tüm dünya olarak bu acıyı paylaşıyoruz. Bu vesileyle, İsrail’in Filistin topraklarına yönelik saldırılarını en güçlü şekilde kınıyor ve uluslararası toplumu derhal harekete geçmeye çağırıyoruz. Bu tür saldırıların bir an önce son bulması ve barışın sağlanması için tüm tarafların sorumluluk alması gerekmektedir.

“HEPİMİZİN SORUMLULUK ÜSTLENMESİ GEREKİYOR”

Dolayısıyla, insan hakları ve adalet duygusuyla dolu bir dünyada yaşamak için hepimizin sorumluluk üstlenmesi gerekmektedir. Sadece kendi sınırlarımız içinde değil, dünyanın dört bir yanında yaşanan haksızlıklara karşı da sesimizi yükseltmeli ve mücadelemizi sürdürmeliyiz. Bu vesileyle, hayatını kaybeden masumların ailelerine başsağlığı ve sabır diliyor, acılarını en derinden hissediyoruz. Umuyoruz ki, yaşanan bu trajedi uluslararası toplumu bir araya getirerek, benzer acıları yaşamamak adına gerekli adımların atılmasına vesile olur. Tüm bu yaşananların ışığında vatandaşlarımızın hüzünlü geçen bayramını bir kez daha kutluyorum. Nice bayramlara ulaşmak dileği ile.”

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.