Paylaş

NEREDE KALDI İNSAFINIZ VE VİCDANINIZ?

Güzel Parti Genel Başkanı Hüseyin Akbulut, Filistin’de masum insanları öldüren İsrail ile ticaretin devam etmesi gerektiğini savunan Nihat Zeybekci’ye “Nerede kaldı insafınız ve vicdanınız?” diye sordu. Akbulut, parayı İslam dininden ve Müslüman halktan daha önemli gören insanları Müslüman olarak kabul etmediklerini söyledi.

Güzel Parti Genel Başkanı Hüseyin Akbulut, “Eyvallah, İsrail’in Müslümanlara yaptığı bebek katliamını nefretle kınıyoruz. Ama diğer taraftan da İsrail 6 satıp 1 aldığımız bir ülke” diyerek İsrail ile ticaretin devam etmesi gerektiğini savunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’yi sert sözlerle eleştirdi.
110 gündür İsrail’in orantısız güç kullanarak kadın, çocuk demeden soykırım ve katliam uygulayan İsrail ile Türkiye arasındaki ticaret ilişkilerinin devam ettiğini ifade eden Akbulut, şunları söyledi: “Suya hasret kalmış uçakla havadan atılan yiyecekleri toplayıp yemeye çalışan Filistin halkı. Diğer yandan hiçbir ülkenin ambargo uygulamadığı İsrail her türlü ihtiyaçları karşılanarak zavallı Filistin halkını katlediyor. Türkiye bu zamana kadar ticareti devam ettirmiş, İsrail’in bütün ihtiyaçlarını karşılamış. Müslüman Türk halkının tepkisini çekene kadar AK Parti özellikle sandıkta yenilgiyi görünce ticareti durdurma kararı almıştı. Bu karar AK Parti içinde çatlak seslerin çıkmasına sebep verdi. Çünkü Ak Partililer için ölen Müslüman’mış, kadınmış, çocukmuş hiç önemli değil. Onlar için varsa yoksa para para para! Bu paraları mezara mı getireceksin Nihat Zeybekçi ve İsrail ile ticareti kesmeyen diğer ahlaktan yoksun tüccarlar nerede kaldı sizin imanınız? Nerede kaldı insafınız ve vicdanınız? Öbür dünyada tabii inanırsanız ki biz sizin inandığınıza da inanmıyoruz Hazreti Peygamber Aleyhisselam’ın yüzüne nasıl bakacaksınız? Yoksa ticaretten kazandığınız para ile öbür dünyada da makam mevki mi satın alacağınızı düşünüyorsunuz? Biz böyle düşünen parayı İslam dininden ve Müslüman halktan daha önemli gören insanları Müslüman olarak kabul etmiyoruz. Çok güzel bir söz vardır derler ki bu insan Müslüman değil ama o kadar ahlaklı ki Allah ona İslamiyet’i nasip etsin. Yine çok güzel bir söz vardır ya bu insan da Müslüman mı İslam dinine hiç yakışmıyor.”

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir