Paylaş

Vali Seddar Yavuz, ÖNEM Projesi öğrencileri için İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve personelleri tarafından Şehit Selçuk Gökdağ öğrencilerine Jandarma birimleri, araçları ve kıyafetleri tanıtıldı.

İz takip ve bomba arama köpekleri gösterisi sonrası Jandarma Komando Timleri tarafından hazırlanan gösteri ile devam eden programda Vali Yavuz bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Yavuz: “Sevgili evlatlarım, sizler bizim geleceğimiz, aziz Türk Milleti’nin istikbalisiniz. Biz sizleri çok seviyor ve sizler için bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Gerek ülkemiz içerisinde gerekse sınırlarımız ötesinde vatanımızın emniyet ve asayişin sağlanması için fedakârca çalışan kahraman jandarma teşkilatımızla bugün bir aradayız.” diyerek konuşmalarına başladı ve bu vatan ve kutsal değerler için şehadete koşmuş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ederek kahraman gazilerimize sağlık ve afiyet diledi.

Faydalı İnsan Olmak İçin Gayret Edeceğiz

Vali Yavuz, vatanımızın bağımsızlığı için erdemli ve hakkaniyetli olmanın önemine değindi ve konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Ellerinizde bulunan ay yıldızlı bayrağımız ecdadımızın döktüğü mübarek kanlarla oluştu. Kıyamete kadar dalgalanacak olan ay yıldızlı al bayrağımız; bağımsızlığımızın sembolü olduğu kadar aynı zamanda şerefimiz ve namusumuzdur. Hangi işi yaparsak yapalım en iyisini yapacağız. Gayret edeceğiz. Hangi başarıyı hedeflerseniz hedefleyin hep iyi insan olmak, faydalı insan olmak, ahlaklı ve erdemli davranışları çoğaltmak hepimizin görevidir, bunu hiçbir zaman unutmayacak, aklımızdan çıkarmayacağız.”

Türk Kültür ve Medeniyeti; Sevgi Medeniyetidir

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonuyla daha güçlü bir Türkiye’nin inşa edileceğinden emin olduğunu belirterek konuşmalarını sonlandıran Vali Yavuz: “Şimdi aramızda jandarma teşkilatımızdan gönüllü olarak hamilik yapan, sizlere vakit ayıran ve sizlerle ilgilenenlerimiz var. Öncelikle bütün hamilerimize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Siz yalnız değilsiniz. Aziz milletimizin tüm evlatları sizin yanınızda. O yüzden her daim kendinizi güçlü hissedin, kendinizi sevin başkalarını da sevin çünkü Türk kültür ve medeniyeti sevgi medeniyetidir. Bir olarak, paylaşarak daha büyük olacağız.” ifadelerini kullandı ve ÖNEM Projesi hamilerine, öğretmenlere ve jandarma teşkilatına teşekkürlerini iletti.

Vali Yavuz’un konuşmasının ardından ekipler tarafından çocuklar için hazırlanan parkurda ÖNEM Projesi öğrencileri yeteneklerini gösterdi, keyifli ve mutlu anlar yaşandı.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir