Paylaş

Tarihten bugüne, özellikle son dönemlerde ülkemizin idarecilerinde batıya yaranma, onları memnun etme hastalığı zuhur etmiştir. Bir iş veya hareket yaparken, bir söz söylediği zaman batı bundan memnun olur mu olmaz mı diye düşünerek hareket etmektedir. Bu batıyı memnun etme hastalığı yüzünden ülkemiz, milletimiz büyük küçük sıkıntılarla karşı karşıya kalmıştır. Bu batıya yaranma hastalığı yüzünden koskoca bir imparatorluk, Osmanlı Devleti yıkılıp tarih olmuştur.

Osmanlı Devletinin bu son dönemlerinde zuhur eden bu hastalık, cumhuriyetten sonra da devam etmiştir, hala da devam etmektedir. Kendi fikriyatımızı, medeniyetimizi, inancımızı bir kenara bırakarak batının emri altına girdik. Son dönemde bu hastalık neticesi olarak Avrupa Birliği uyum yasaları gereği ülkede tarım ve hayvancılık başta olmak üzere bir çok alanda ülkemiz sıkıntılı hale geldi.

Batıya, Avrupa’ya, ABD’ye, Çin’e, Rusya’ya ve İsrail’e yaranacağız diye, onların gözüne gireceğiz diye onların haçlı zihniyetine, bop projesine ortak olarak, ülkemizde ve tüm İslam Aleminde huzur bırakmadık. Şangay Beşlisi ile G20 arasında gidip geldik, lakin İslam Ülkeleri olarak, Türkiye olarak D8 gibi kuruluşu es geçerek dünyanın zulümle kavrulmasına fırsat verdik. Kendi ülkelerini, dinini, inancını, namusunu korumak için mücadele eden, savunan Doğu Türkistan’lı Soydaşlarımızı, Hamas’ı vs. terörist olarak görerek, terörist olarak yaftaladık.  Ülkesini, değerlerini savunmak asla terörle bağdaştırılamaz.  Müslüman ve soydaşlarımızı terörist olarak gören her türlü zihniyeti, düşünceyi kınıyorum.

Bizler Müslümanız, Türküz. Koskoca bir medeniyete, tarihe sahibiz. Bizlerin batıya yaranma hastalığından kurtulmamız lazım. Gücümüzün farkına varmalıyız. Birlik beraberlik içinde neleri başarabileceğimizi tarihte dedelerimiz Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda bizlere göstermiş, her ne kadar sayın az olsa da eğer samimiyetle bir mücadele sergilersek az sayıda topluluk çok sayıda topluluğa karşı galip gelebileceğini Sultan Alparslan Malazgirt Meydanında bizlere göstermiştir.

İşte böyle şanlı tarihimize bakarak kendimize rehber edinmeliyiz. Kendimizi batı, zulüm odakları karşısında güçsüz olarak görmemeli, onların karşısında pısırık olmamalıyız. Böyle giderse İklim Sözleşmesi tehlikesi başta olmak üzere, bizi birçok tehlikeyle karşı karşıya bırakacaklar. Batıya değil bir birimize sarılmalı, bir birimize kenetlenmeliyiz.

Biz güçlü bir milletiz. Güçlü bir inanışa sahibiz. Batının gözüne girmeye ihtiyacımız yok. İnancımıza, tarihimize ters hal hareket ve sözlerden kaçınmalıyız. Özellikle ülkemizin yöneticileri lütfen tarhinize, aslınıza, inancınıza göre hareket edin. Batının emirlerine göre değil. Güç ve kudret sahibi yalnızca Cenabı Allah’tır. Onun için Rabbimizi razı etmeye çalışın. Zafer inananlarındır.

DİĞER KONULARDAN KISACA

 İstanbul’da bir öğrenci tarafından vurularak vefat eden öğretmenimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Ailesine, sevenlerine sabırlar diliyorum. Bu yaşanan hadise bize ahlaki değerlerden uzak eğitim sistemimizin, gençleri ne hale getirdiğini göstermiştir. Eğitim sistemimizin bir an önce ahlaki yapıya uygun hale getirilmeli. Gençliğimiz geleceğimiz düzgünce yetiştirilmelidir.

Anneler Günü münasebetiyle tüm annelerimizin anneler gününü kutlar, bizim için bir gün değil her gün kutsal olduklarını buradan kendilerine bildirmek isterim. Anneler Gününü kutlarken diğer taraftan da Filistin’de Katil İsrail tarafından, Doğu Türkistan’da katil Çin tarafından ve dünyanın birçok yerinde şehit edilen annelerimiz başta olmak üzere, vefat eden tüm annelerimize de Allah’tan rahmet dilerim. Mekânları Cennet Olsun. Özellikle son dönemde Filistin’de şehit edilirken anneler, dünya annelerinin, dünyada ki kadın kuruluşlarının sessiz kalmasını yadırgıyor ve de kınıyorum.

Geçtiğimiz günlerde yine 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladık. Tüm gelecek nesillerimizin, çocuklarımızın gününü bir kez daha kutlarken, yine Filistin’de katil İsrail tarafından şehit edilen çocuklarımızı görmezden gelen dünyadaki çocuk kuruluşlarını, anneleri, babaları da ayrıca kınıyorum.

Kocaeli’mizde bir dernek, kuruluş olarak şehrimizin idarecileriyle görüşme yapmak için randevu alma sorunu yaşanmaktadır. Maalesef özel kalemlerin ötesine geçilememektedir. Buradan eğer ulaşırsa şehrimizin yöneticilerine duyurulur. Lütfen özel kalemlerinize çeki düzen vermelisiniz. Şehrin bir derneği olarak, ya da bir vatandaş olarak şehrimizi yönetenlerle görüşemeyeceksek ne diye orda varsınız.

Geçtiğimiz yerel seçimler münasebetiyle ülkemizin her şehrinde halkımızın teveccühünü alarak seçilen tüm belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerini, muhtarlarımızı ve azalarını tebrik eder, başarılar dilerim. Hayırlı güzel çalışmalar yapmaları dileğiyle.

Gelecek haftalarda kutlayacak olduğumuz 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle de tüm gençlerimizin bayramını, gününü kutlarım.

 

 

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir