Paylaş

Sağlık hizmetlerinin en iyi biçimde sunulabilmesi, sürekliliği ve kalitesi tüm sağlık çalışanlarının koordineli çalışmasıyla mümkündür. Bu bakımdan hemşirelerimize de önemli görevler düşmektedir.

 

Dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapan, sabır, sevgi ve saygıya dayalı meslek anlayışı ile din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin, insan hayatında hiçbir şeyle yeri değiştirilemeyecek olan sağlık gibi önemli bir alanda hizmet veren hemşirelerimiz, sağlık hizmetlerinin sunumunda en etkili ve en dinamik güçtür.

 

Son yıllarda sağlık alanındaki hızlı değişim ve gelişimin amacı, insanı odağına alarak daha iyi sağlık hizmeti verilmesinin sağlanmasıdır. Bu noktada sağlık hizmetinin sunulmasında olmazsa olmazımız Hemşirelerimiz, mesai mefhumu gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak, sorumluluk ve insan odaklı çalışmalarıyla, görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, haftanın hemşirelik mesleğinin anlam ve öneminin hatırlanmasına, gayretleriyle mesleğe değer kazandırmış hemşirelerimizin anılmasına vesile olması temennisiyle, şefkatle ve sabırla yapılan bu mesleğin mensubu tüm hemşirelerimizin 12 – 18 Mayıs Hemşirelik Haftası’nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

 

Seddar YAVUZ

Kocaeli Valisi

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.