Paylaş

Gençlik ve Proje Derneği’nin (GEPED) hayata geçireceği yeni YEDEP projesi Kocaeli Kariyer Atölyesi başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi’nin yürüttüğü Yerel Destek Programı (YEDEP) tarafından desteklenmeye hak kazanan “Kocaeli Kariyer Atölyesi Projesi”nde imzalar atıldı.

Gençlik ve Proje Derneği’nin Yerel Destek Programı (YEDEP) için yazdığı üçüncü proje olan Kocaeli Kariyer Atölyesi, Kocaeli Sivaslılar Derneği ile beraber hayata geçirilecek. Projenin hedefi Kocaeli’deki üniversite okuyan gençlerin iş hayatına adım atarken ihtiyaç duyacakları yetkinlikleri geliştirmek. Online ve yüz yüze gerçekleştirilecek bir dizi etkinlikten oluşan proje 8 ay sürecek.

Gençlik ve Proje Derneği’nin (GEPED) başkanı Av. Gökhan Ak, Yerel Destek Programı (YEDEP)’in üçünü yılında üçüncü projeleri ile destek kazanmalarından büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Av. Gökhan Ak “Bu sene de GEPED olarak saygı değer Kocaeli Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile gerçekleştireceğimiz bu projede muvaffak olmayı diliyoruz. Proje boyunca hem sivil toplum gönüllüsü olarak bizlerle çalışacak hem de proje etkinliklerimize katılacak birçok genç ile temas kuracağız.” dedi. Yine Kocaeli Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Kocaeli’nin önde gelen simalarından olan Kadir Zortaş projeye ilişkin “Kocaeli’nde yaşayan başta Sivaslı hemşerilerimiz olmak üzere Kocaali’deki tüm genç kardeşlerimize destek olmak ve onları hayatlarını bir sonraki aşamasına geçerken destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yönetimi gençlerden oluşan Gençlik ve Proje Derneği önceki yıllarda gençlerin katılımı ve aktif vatandaşlık ile ilgili yaptığı projelerle yerel ve ulusal düzeyde büyük beğeniler toplamıştı. Kocaeli Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği ise yaptığı birçok proje ve faaliyet ile Kocaali’de çok sevilen aktif bir dernek olma özelliği taşıyor.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir