Paylaş

Kadın ve Demokrasi Vakfı Kocaeli Temsilciliği, KADEM’in eğitim modüllerinden birisi olan “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” Çözüm Yolları” eğitiminin dördüncüsünü 380 kişilik katılımla Dilovası ilçesinde gerçekleştirdi.

Kocaeli Valiliğinin koordinasyonunda yürütülen planlama doğrultusunda, “Güven Toplumunun İnşası, Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitiminin beşinci adresi Dilovası ilçesi oldu. Eğitim, 10 Mayıs Cuma günü, 11.00-13.00 saatleri arasında, Dilovası Belediye Başkan eşi Feyza Baran, Dilovası Kaymakam eşi Füsun Kubilay, Dilovası Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Elif Özhuy, milletvekili eşi Saliha Yaman, kurum müdürleri ve ilgili kamu kurum çalışanları ve kadınların katılımıyla, Dilovası Ercan Dalkılıç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KADEM tanıtım filminin ve 8 Mart kamu spotunun izlenmesi ile başlayan program, Kocaeli Temsilcisi Asuman Sert Erturan’ın konuşmasıyla devam etti. Erturan konuşmasında KADEM’in faaliyet alanlarından ve eğitim modüllerinden bahsetti.

380 kişinin katıldığı “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları Eğitimi’nin psikolojik boyutunu Davranış Bilimleri Uzmanı Hafsa Yıldırım Esen, hukuki boyutunu avukat Ayşegül Öztürk, dini boyutunu ilahiyatçı Reyhan Ocak anlattı.

Programda Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü / ŞÖNİM ve İl Sağlık Müdürlüğü / KETEM bilgilendirme ve tanıtımlar yaptı. Genç KADEM stant çalışmasıyla il bazında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi, kadına ve aileye verilen devlet desteklerini anlattı.

Güven toplumunun oluşmasındaki en büyük engellerden biri olan şiddetin tüm yönleriyle ele alındığı eğitimlerle, şiddeti açığa çıkaran sebepler, şiddet türleri ve şiddetin önlenmesine yönelik çözüm önerileri hukuki, psikolojik ve dini boyutlarıyla ortaya konuluyor.

KADEM Kocaeli Temsilciliği güven toplumunun sağlanması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı eğitimlerin ilkini Başiskele’de 350 kişinin katılımıyla, ikincisini Kartepe’de 1000 kişinin katılımıyla, üçüncüsü Derince’de 350 kişinin katılımıyla, dördüncüsünü Gölcük’te 400 kişinin katılımıyla vermişti. KADEM Kocaeli Temsilciliği eğitimleri 12 ilçede vermeyi hedefliyor.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir