Paylaş

 Millî Eğitim Bakanlığının “Türk Millî Eğitiminin Genel ve Özel Amaçları” doğrultusunda öğrencilerin kişisel gelişimlerinin sağlanması, edindikleri bilgi ve beceriler ile topluma faydalı bireyler olmaları hedeflenmektedir. Bu doğrultuda öğrencilerin gerek okul içinde gerekse okul dışında millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri kazanmasına yönelik bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarına yer verilmesi önem arz etmektedir.

Bu kapsamda, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce eğitim öğretim faaliyetlerine iyi örnek teşkil edebilecek ve farkındalık oluşturabilecek etkinlikler okullarımızda yoğun bir şekilde uygulanmaktadır.

Kocaeli Başiskele Pakize Şirin Şen Kızılay Anaokulunda çocukların büyülü bir atmosfere tanık olduğu yenilikçi, şirin öğrenme ortamlarına örnek olarak açılan, etkileşimli kitap okuma örneklerinin sergilendiği, kitap inceleme çalışmalarının yapıldığı, her mevsim kullanılmasına olanak sağlanan “Masal Evi” açılmıştır.

 Kocaeli Başiskele Pakize Şirin Şen Kızılay Anaokulunda açılan “Masal Ev” Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Tarafından “Temel Eğitimde İyi Örnek” olarak seçildi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir