Paylaş

2 Haziran 2024 Pazar Günü 09:30’da başlayarak iki oturum halinde gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için, ilimiz genelinde 95 okulda toplam 27.223 öğrencimiz sınava girecek ve 3759 öğretmenimiz gözetmen olarak görev alacaktır.

Yapılacak olan LGS ile ilgili, öğrencilerimizin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları adına, Valiliğimiz koordinesinde sınav öncesi, sırası ve sonrasında alınması gerekli olan tüm önlemler ve tedbirler titizlikle planlanmış olup ilgili kurumlarımızca hassasiyetle uygulanacaktır.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili evlatlarım;

Unutmayalım ki sınavlar, sizlere eksiklerinizi görme ve tamamlama fırsatı veren ve bu doğrultuda bir yol haritası çizme fırsatı sunan araçlardır; sınavlar asla amaç değildir.

Uzun bir süredir hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek hayalini kurduğunuz liselere yerleşeceğiniz noktasında sizlere olan inancımız, güvenimiz tamdır.

 

Yolunuz, bahtınız açık olsun.

 

Değerli Veliler;

Gözbebeğimiz olan çocuklarımızın hayatta başarılı olmalarında anne babalar hiç şüphesiz en büyük sorumluluk sahiplerindendir.

Sizlerin anne ve babalar olarak bu süreçte dikkatli olup, sınav sonucu ne olursa olsun çocuklarınızdan sevginizi, ilginizi ve desteğinizi esirgemeyeceğinize yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren çok değerli idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar, sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere de kolaylıklar diliyorum.

 

Seddar YAVUZ

Kocaeli Valisi

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir