Paylaş

30 Haziran tarihli İzmit Bayraktar Mahalle Muhtarı İbrahim Pala’nın iddialarının kaynak olarak gösterildiği, bazı haber sitelerinde yapılan haberler ve akabinde İzmit Belediyesi tarafından doğruluğu teyit dahi edilmeden,

 Söz konusu olan bu haberler dayanak gösterilerek değerli basın yayın kuruluşlarımıza servis edilen,

 İzmit ve Kartepe halkını kandırmaktan, kent kamuoyunu yanıltarak hayvansever dostlarımızı manipüle etmekten başka bir amaca hizmet etmeyen yazılı açıklamaya istinaden,

defa kere aşina olduğumuz algı ve itibar suikastı ile gündem olarak hizmet ve eser belediyeciliğindeki yetersizliğini ört bas etme çabalarına karşılık açıklama yapma gereği kaçınılmaz olmuştur.

Hem Değerli Basın Mensuplarımız,

 Hem Kartepeli ve İzmitli tüm hayvansever dostlarımız çok iyi bilirler ki,

İzmit Belediyesi’nin çok yüksek sorumluluk ve duyarlılık gösterdiğini iddia ettiği patili dostlarımız için halen bir rehabilitasyon ve bakımevi hizmete açamamışken, Kartepe Belediyesi olarak yaklaşık 2 yıldır 1200 m2 alanda “Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” miz ile kesintisiz hizmet vermekteyiz.

Haberlerde kullanılan ve İzmit Belediyesi tarafından yapılan basın duyurusunda somut deliller olarak tanımlanan video görüntülerini izlediğimizde, en hafif tabiriyle akıl tutulması sayılabilecek bu olayın içinde, bu şekilde adımızın geçmesini hayretle ve İzmit Belediyesi adına derin bir üzüntüyle karşıladık.

 Çünkü söz konusu görüntüler, İzmit Bayraktar Mahallesi değil Kartepe Belediyemize bağlı Ketenciler Mahallemizdeki hayvansever dostlarımız tarafından 25 dönümlük alanda yapılan, belediyemizin de periyodik olarak mama desteği verdiği ve bakımlarını üstlendiği sokak hayvanları besleme noktasıdır.

 Gün geçmiyor ki, sahipsiz sokak hayvanları tarafından İzmitli hemşehrilerimizin yaralanma vakalarını basından okuyor, üzüntü ve endişe ile takip ediyoruz.

Hal böyle iken,

 İzmit Belediyesi’nin şiddetle kınayarak, “bu vahim olay” diye basına açıklamalar yaptığı, sokak hayvanları için yaptığımız çalışmalar ile herkesin takdirini kazanan kurumumuzu asılsız ve iftira niteliğindeki iddialarla tüm kamuoyu önünde sorumsuzlukla itham edip, açık hedef olarak göstermesi üzerine söylenecek çok fazla sözümüz vardır. Ancak Kartepe halkının yüksek teveccühüyle hizmet etme onurunu yaşamaya devam ederken, hiç bir zaman yapmadığımız gibi algı ve polemiklerle var olma siyasetine alet olmayacağız, hizmet ve eser üretme yarışında yolumuza, siyasi nezaket duruşumuzdan ve en önemlisi güvenirlilik noktasındaki hassasiyetimizden taviz vermeden devam edeceğiz.

 Bu olayda görüldüğü üzere;

*Kendi ilçe sınırlarından bihaber olan,

* Ya da daha vahim olanı, gerçeği bildikleri halde bu şekilde bir iftira siyasetinin içinde olmaktan imtina etmeyen İzmit Belediyesi’nin amaç ve niyetini siz değerli kamuoyunun takdirlerine sunuyor,

Eğer ki, Saygıdeğer Bayraktar Mahalle Muhtarımız sokak hayvanları ile ilgili İzmit Belediyesinden yeterli destek ve çözüm bulamıyor ise biz destek sağlarız.

Saygılarımızla,

 

 

(Söz konusu görüntülerde bahsi geçen noktaya ilişkin harita görseli ve besleme noktası görselleri ektedir.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir