Paylaş

Körfez Çamlıtepe Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimlerini tamamlayan kız öğrenciler için icazet töreni düzenlendi. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Diyanet İşleri Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Reis’ül Kurra Mustafa Demirkan, MHP İlçe Başkanı Doğan Bekiroğlu ve veliler katıldı.

HOCALARA TEŞEKKÜR ETTİ

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Başkan Şener Söğüt, “Kur’an ahlakı önemlidir. Gençlerimiz bu yönde yetiştirilmesini sağlayan değerli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu da konuşmasında 4-6 yaş grubu Kur’an Kursları’nın hafızlık yetiştirmede önemli bir yer edindiğini belirtti, hafızları tebrik ederken, ailelerine de teşekkür etti.

İCAZETLERİNİ ALDILAR

Diyanet İşleri Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Osman Şahin’in yaptığı konuşma sonrasında da Reis’ül Kurra Mustafa Demirkan dua yaptırdı. Dua sonrasında da protokol üyeleri tarafından hafız olanlara icazetleri ve hediyeleri takdim edildi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir