Paylaş

Mersin – Basamak Anadolu & Fen Lisesi Okul Müdürü Devrim Karakuş, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde bir açıklama yayınladı. Karakuş, sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için alınan tüm tedbirleri ve öğrencilerin en iyi şartlarda sınava girebilmeleri için yapılan hazırlıkları detaylandırdı.

YKS, Türkiye genelinde olduğu gibi Mersin’de de binlerce öğrenciyi üniversite hayallerine bir adım daha yaklaştırıyor. Okul Müdürü Devrim Karakuş, öğrenciler ve kamuoyu ile paylaştığı mesajında, öğrencilerin sınav sürecini en iyi koşullarda geçirmeleri için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtti.

Karakuş mesajında, “Öğrencilerimizin sınav esnasında maksimum konsantrasyon sağlayabilmeleri için çevresel faktörlerin minimize edilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, sınav saatlerinde çevresel gürültünün azaltılması konusunda tüm vatandaşlarımızın duyarlılık göstermelerini rica ediyoruz,” dedi.

Ayrıca Karakuş, sınavın sadece öğrenciler için değil, toplumun tüm bireyleri için önemli olduğunu vurgulayarak, herkesin bu süreçte öğrencilere destek olması gerektiğini ifade etti.

“Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. İnanıyorum ki, tüm emeklerinin karşılığını alacaklar ve bizleri gururlandıracaklar,” diyen Karakuş, sınavın öğrenciler için olumlu ve başarılı geçmesi dileklerini iletti.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir