Paylaş

Kartepe Belediyespor izci adayları Kartepe’de bulunan Ormanya Doğal Yaşam Parkı ve İzmit’te bulunan Gayret Gemi Müzesi’ni ziyaret ederek güzel bir gün geçirdiler.

Gençleri daha donanımlı bir şekilde hayata hazırlayan Kartepe Belediyesi düzenlediği etkinliklerle her kesimi takdirini kazanıyor. Kartepe Belediyespor bünyesinde bulunan İzcilik Kulübü 65 kişilik izci adayları İzmit sahilinde bulunan Gayret Gemi Müzesi, Hızır Reis Denizaltısı ve Pelikan Gemi Müzesi’ni asker abilerinin rehberliğinde gezdiler. 

 TEŞEKKÜR ETTİ

İzciler müze gezisinin ardından Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nı gezdiler. Ormanya’ya giden izcileri izci parolası ile Ormanya Doğal Yaşam Parkı Müdür Yardımcısı Önder Alioğlu karşıladı. Kendisinin de bir dönem izci olduğunu belirten Müdür Yardımcısı Alioğlu, İzci parolasından dolayı teşekkür etti.   

 ORMANYA’DA GEZİ KEYFİ

Ormanya da doğal hayatlarının içerisinde bulunan hayvanları büyük bir hayranlık ve mutlulukla izleyen izci adayları emeği geçenlere teşekkür ettiler. Ziyaretin sonunda Ormanya Doğal Yaşam Parkı Müdürü Ömer Bahadır Özyılmaz, izci adaylarına Ormanya rozeti hediye ederken çeşitli ikramlarda bulundu.  

 İZCİ ADAYLARIMIZ DENEYİM KAZANIYOR

Kartepe Belediyespor İzcilik Kulübü eğitimcileri Mustafa Işık, Utku Birinci, Özgür Uzuner, Binnur Ünleyen ve Şaban Süleymanoğlu, yaptıkları açıklamada; “İzcilik, doğa keşfi, hayatta kalma becerileri ve takım çalışması gibi becerileri geliştirmeye odaklanan bir aktivitedir. Kamp, ateş yakma, harita okuma gibi pratik becerilerin yanı sıra, doğa yürüyüşleri ile doğa sevgisini, çevre bilincini, doğaya saygıyı, doğa ile bütünleşmeyi, doğanın güzelliklerini fark etmeyi sağlar. İzciler, yavaş tempolu yürüyüşlerle doğanın ritmine ayak uydurarak deneyimler yaşarlar” açıklamasında bulundular. Kartepeli izci adayları başta Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman olmak üzere eğitimcileri ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir