Paylaş

İzmit Belediyesi, sürekli olarak gündeme gelen; araç kiralama ve araç satın alma konularındaki bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına açıklama yapma gerekliliği doğmuştur.

Temizlik işlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için gerçekleştirilen temizlik araçları kiralama ihalesini alan şirketin süresi 31.12.2019 tarihinde sona ermektedir. Bu bağlamda, İzmit Belediyesinin AK Parti ve MHP’li meclis üyelerince temizlik işlerinde kullanılacak araçların da içerisinde bulunduğu hizmet araçlarının satın alınmasına izin verilmemesi sebebiyle, 90 adet temizlik aracının kiralanması ve bu şekilde yeni bir ihaleye çıkılması zaruriyeti doğmuştur. Satın alınması gündemde olan temizlik araçlarının neden yeniden kiralama ihalesine çıkıldığının açıklaması ise basittir.

Zira İzmit Belediyesi’nin 5 Kasım tarihinde gerçekleşecek Meclis Toplantısında araç satın alma kredi yetkisi verilse dahi, araç satın alma ihalesinin ortalama 3 ay, ihaleyi alan firmanın araç teslimi ise ortalama 5 ay süreceğinden, temizlik işlerinin aksamaması için temizlik araçlarının 1 yıllık kiralanması gereklidir.

Ayrıca söz konusu temizlik araçları kiralama ihalesi, kimsenin aklında şüpheye yer bırakmaması ve şeffaf olması için açık ihale şeklinde olacaktır. İzmit Belediyesi vatandaşlarına olan hizmetlerinde en ufak bir aksama olmaması için gece gündüz çalışmaya devam edecektir.

Değerli kamuoyunun bilgisine sunulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir