Eki 25, 2019
Paylaş

GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

NAİL ÇİLER 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI Dolayısıyla

Açıklamada Bulundu.

İmkansız görülen bir zaferin kazanıldığı ve bizlere emanet edilen en büyük hediye olan Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 96. Yıldönümü’nü coşku ve heyecan içerisinde karşılıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Birinci Dünya Savaşı sonrası topraklarımızı işgal eden kuvvetlere karşı 19 Mayıs 1919’da Samsun’da Kurtuluş Mücadelemizi başlatarak, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun ardından, kadını erkeği büyük çabalarla imkansızları aşmış, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’imiz ilan edilmiştir.

Olağanüstü fedakarlık ve kahramanlık örneği gösterilerek eşsiz bir zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’nın neticesinde, vatan topraklarımızın üzerinde bağımsız yaşama iradesinin oluştuğu Cumhuriyet’imizin kuruluşu, Türk Milletinin güçlü yarınlara ulaşma gayretinin en önemli kanıtıdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kurulan; milletimizin doğasına en uygun yönetim şekli, her dönemde rehberimiz olan Cumhuriyet’imize Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır” bilinciyle, bizler genç nesilleri bu yolun ışığında aydınlatmalı, geleceğe ümitle bakmamızı sağlamalıyız.

29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’imizi sonsuz emekleri ve eşsiz fedakarlıklarıyla kuran başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve saygıyla anar; Cumhuriyet’imizin 96. Yaşını ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir