Paylaş

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ketenciler Barajı yakınında hayata geçirdiği mini barınaklarda kalan sokak hayvanlarıyla yakından ilgileniyor.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ketenciler Barajı yakınında hayata geçirdiği barınaktaki sokak hayvanlarının yem verilmesinin yanı sıra iç, dış parazit ve uyuza karşı aşılaması belediye ekiplerince yapıldı. Hayvan severlerin de takdirini gören yemleme ve aşılama uygulamasıyla Kartepe’de doğal yaşama katkı veriliyor.

MINTIKA TEMİZLİĞİ

Kartepe’de ki sokak hayvanlarının yem ve su ihtiyaçlarını karşılamak için Ketenciler Barajı yakınında hayata geçirilen mini barınaklarının konukları sıkı takip edilmesinin yanı sıra çevrenin ve mini barınakların korunması amacıyla uyarı dövizleri ve tabelaları ile donatılan alanda mıntıka temizliği de yapılıyor.

AŞILAMA YAPILDI

Hayvanseverlerin de katkı verdiği su ve yemlikler ile ihtiyaçlarını karşılayan Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri beraberinde getirdiği yemleri sokak hayvanları ile buluşturuyor. Barınaktan faydalanan sokak köpeklerinin bakımı da veteriner gözetiminde gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda veteriner sokak köpeklerinin iç, dış parazit ve uyuzdan kurtarmak için aşılama çalışması yaptı.

HAYVANSEVERLERİN DESTEĞİ

Mini barınak konukları ile sürekli ilgilendiklerini hatırlatan Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, “Başkanımızın talimatıyla hayata geçirilen hayvan barınaklarının kontrolü de ekiplerimiz tarafından sağlanmaktadır. Zaman zaman kuru mama ve diğer gıdaların sağlandığı barınakların konukları olan sokak köpeklerinin aşılama işlemleri de bünyemizdeki veteriner hekim tarafından yapılmaktadır. Hayvanseverlerinde destek verdiği beslemeler yanı sıra belediye ekiplerimiz tarafından mıntıka temizliği de yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir