Paylaş

İzmit Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencileri İzmit Belediyesi’nin destekleriyle yeni müzik sınıflarına kavuşuyorlar.

Geçtiğimiz yıl yeni binasıyla öğrencilere eğitim vermeye başlayan Kazım Karabekir Ortaokulu’na İzmit Belediyesi’nin destekleriyle müzik sınıfı yapımına başlandı. Sanata verdiği önem ve sanatın küçük yaşlardan itibaren insanın ruhuna dokunması gerektiğini her fırsatta ifade eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in girişimleriyle Kazım Karabekir Ortaokulu modern bir müzik sınıfına kavuşacak.

SANATSAL FAALİYETLER

20 öğrencinin aynı anda eğitim-öğretim görebileceği müzik sınıfında çeşitli müzik enstrümanları, ritim dersleri ve birçok sanatsal faaliyet üzerine öğrencilere eğitim verilecek. İzmit Belediyesi’nin destekleriyle sadece Kazım Karabekir Ortaokulu’nda değil kentte bulunan tüm okullarda sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirebileceği sınıfların kurulması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

BU MÜZİK SINIFINDAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİMİZ ÇIKACAK

Okullarına İzmit Belediyesi’nin destekleriyle müzik sınıfı yapılmasıyla ilgili konuşan Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Serkan Yazar, “İzmit Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Sanata ve öğrencilere verdiği önemle bildiğimiz İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Ben inanıyorum ki bu müzik sınıfından başarılı öğrencilerimiz, sanatçılarımız çıkacaktır” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir