Paylaş

29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası münasebetiyle Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 1868 yılından günümüze tüm Dünya’da yardım faaliyetleri yürüten, kan bağışı kampanyalarıyla önemli bir hizmeti de yerine getiren Türk Kızılay’ın Gölcük Şubesini ziyaret etti. Şube Başkanı Orhan Barış ve yönetiminin Kızılay Haftasını kutlayan Başkan Sezer, yürütülen çalışmalarla ilgili de bilgi aldı.

“TÜRK KIZILAYI MİLLETİMİZİN VİCDANI OLMUŞTUR”

Başkan Sezer ziyarette yaptığı konuşmada, “Irk, din, dil gözetmeksizin dünyanın farklı coğrafyalarındaki afetzedelerin, muhtaçların, yoksulların yardımına koşan Türk Kızılayı, milletimizin vicdanı olmuş, milletimizin hoşgörüsünü hakkıyla ülkemizde ve tüm dünyada temsil etmektedir. Türk Kızılayı, tarihten bugüne sürdürdüğümüz dayanışma kültürümüzün ve köklü vakıf geleneğimizin en anlamlı yüzüdür. Dünyanın bütün kıtalarında aktif görev üstlenen Türk Kızılayı ve personeli, tüm operasyonlarında ihtiyaç sahiplerinin ve korunmasız insanların yüzünü güldürürken özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü sınır tanımayan faaliyetleriyle gurur verici başarılara imza atmaktadır” dedi.

“ORHAN BARIŞ VE YÖNETİMİNİ KUTLUYORUM”

Başkan Sezer konuşmasının devamında, “Sizlerde bu faaliyetleri Gölcük’te etkin bir şekilde sürdürüyor ve takdiri hak ediyorsunuz. Biz imkanlarımız ölçüsünde her zaman destekçiniz olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığım güven kapısı Türk Kızılayımızın ve Gölcük Şubesi Başkanı Orhan Barış nezdinde yönetiminin ve gönüllülerinin Kızılay Haftası’nı kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. Kızılay Gölcük Şube Başkanı Orhan Barış ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu zamana kadar verdiği destekten dolayı Başkan Sezer’e teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir