Paylaş

Çok sayıda derneğin bir araya gelmesi ile birlikte kurulan federasyondan sonra; bir araya gelen Artvinliler; konfederasyon kurarak çalışmalarına başladılar. 35 derneği temsilen 3 federasyonun bir araya gelmesi ile kurulan Konfederasyon, ilk toplantısını yaparak; gerçekleştirecekleri hizmetlerin yol haritasını belirledi. Bursa Artvinliler Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Fetanet Yıldırım; Kocaeli Artvinliler Federasyonu Başkanı Nihat Tekgümüş ve Dünya Artvinliler Federasyonu Genel Başkanı Adil Yavuzarslan’ın katılımı ile gerçekleştirilen konfederasyon; ülke ve dünya genelinde bulunan Artvinlilere hizmet etmeyi, amaçlamaktadır.

Bursa Artvinliler Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Fetanet Yıldırım başkanlığında kurulan konfederasyon kurularak; bazı görevlendirmelerde bulundu. Genel Başkan Yardımcılıklarına ise, Nihat Tekgümüş ve Adil Yavuzaslan getirildi. Konfederasyonun Kurucu Başkanı Fetanet Yıldırım; doğduğu yerden, doydukları yerlere giden hemşerilerine en güzel hizmeti yapmak için gece gündüz çalışacaklarını söyledi. Birlik ve beraberliği sağlamak; Artvin yöresine ait kültürel değerleri yeni nesillere aktarmak; nesiller arasında kuşak çatışmasını önlemek adına köprü oluşturmak, birimizin derdi, hepimizin; hepimizin derdi ise birimizin düsturu ile çalışmak amacıyla önce dernek, daha sonra federasyon şimdi ise konfederasyon kurduklarını dile getirdi ve bu oluşumlarda vazife yapan herkese can-ı gönülden teşekkür ettiğini söyledi.

Önemli fedakarlıklar neticesinde kurulumu tamamlanan konfederasyona bütün derneklerin destek vermesi gerektiğini belirterek; ‘Birlikte çok güzel hizmetlere ima atacağız; çok önemli projelerimizi hayata geçireceğiz; hak ettiğimiz temsil makamlarında hemşerilerimizin bulunmasını sağlayacağız’ dedi. Artvinlileri temsilen kurulan tek konfederasyonun, kendi kurdukları konfederasyonun olduğunu belirten Fetanet Yıldırım; ‘Artık Artvin’e, ülkemize, milletimize, insanlığa hizmet vaktidir.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir