Paylaş

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’nci yıl dönümü Kartepe’de özlem ve saygıyla anıldı. Düzenlenen törenlerde Atatürk’e özlem dile getirildi.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81’nci yıl dönümünde Kartepe’de özlem ve saygıyla anıldı. Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma ve saygı duruşu ile başlayan anma törenleri, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Maşukiye Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu anma programı ile devam etti. Her iki törene de ilçe protokolü ve vatandaşların katılımı yoğun oldu.

ÇELENK SUNULDU

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’nci yıldönümünü anma törenlerinde Kartepe protokolü hazır bulundu. Kartepe Kaymakamlığı önündeki anma programında, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Demir, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Aksakal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan, siyasi parti temsilcileri ve kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, öğrenci ve öğretmenler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ardından saat dokuzu beş geçe sirenler çaldı. Trafiğin durduğu bu anda törene katılanlar da saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okudu.

KOCAMAN ÖDÜLLERİ VERDİ

Kaymakamlık önündeki anma töreninin ardından protokol ve diğer katılımcılar Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ne geçti. Salondaki tören de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından başladı. Maşukiye Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatih Hindistan’ın açılış konuşması sonrasında Maşukiye Anadolu Lisesi öğretmenlerinden İbrahim Sağlam’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması sonrasında tiyatro gösterisi, şiirlerin okunması, slayt gösterisi, oratoryo sergilendi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenlerinde dereceye girenlere ödüllerini Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman tarafından verildi. Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi ile program son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir