Paylaş

Tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit yaşama hakkına sahip olması önemli bir konudur. İnsan hakları; bütün insanlığın ortak değeri, bütün ülkelerin ortak paydasıdır. İnsanlara eşit bireyler olarak davranmamız gerektiğini net bir şekilde ifade eden bu bildirgenin ışığında, bizler de insana yaraşır bir şekilde yaşamın sürdürülmesi için saygıdan sonra doğan sevgi ve hoşgörüyle toplumsal huzurun sağlanabilmesi adına; insan haklarına, hak ve hürriyetlerin kullanılmasına karşılıklı saygı ve hoşgörüyü göstermeliyiz.

10 Aralık 1948’de kabul edilen ve bizlerin sahip olduğu bütün hakları ifade eden İnsan Hakları Bildirgesi, insanlık adına atılan en önemli adımlardan biridir.

Bu farkındalıkla, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve bu hafta içerisinde devam eden Dünya İnsan Hakları Haftası’nı kutlar; dünyada yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesi dileklerimle farklılıklara saygı, hoşgörü ve kardeşlik anlayışının temel alındığı yaklaşımların ülkemizde ve tüm dünyada egemen olmasını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir