Paylaş

Büyükşehir Belediyesi tarafından genişletilerek modern bir yol haline getirilen İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi’nde ferforje korkuluk imalatı yapılıyor

Salim Dervişoğlu Caddesi’nde ferforje korkuluk imalatı yapılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor. D-100 Karayoluna alternatif olarak hizmet veren ve çift şeritli modern bir yol haline dönüştürülen Salim Dervişoğlu Caddesi’nde ferforje korkuluk imalatı yapılıyor. Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yapılan ferforje imalatıyla caddenin hem yol güvenliğinin arttırılması, hem de görsel olarak zenginleşmesi amaçlanıyor.

İKİNCİ ETAPTA 1.500 METRE FERFORJE İNŞA EDİLİYOR

Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın çalışmaları ile çift gidiş gelişli modern bir yol haline gelen Salim Dervişoğlu’nda bu kez Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda caddenin ilk etabında bin 250 metre ferforje imalatı yapılmıştı. İkinci etaptaki çalışmalarına devam eden ekipler, toplamda bin 500 metrelik ferforje imalatının şu ana kadar 300 metresini tamamladı.

YOL GÜVENLİĞİ VE GÖRSEL ZENGİNLİK İÇİN

Yapılan kamulaştırmalar ve üst yapı çalışmalarının ardından yakın zamanda tamamen kullanıma açılması beklenen Salim Dervişoğlu Caddesi’nin modern görünümünün arttırılması çalışmalarına devam ediliyor. Salim Dervişoğlu Caddesinin bazı bölümlerinin yan kısımlarında perde beton duvarlar bulunuyor. Duvarların yüksek olması ve yol güvenliğinin arttırılması için ferforje korkuluk imalatı yapılıyor. Ayrıca yapılan ferforje çalışması ile caddenin estetik ve görsel zenginliği arttırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir