Paylaş

Darıca Farabi EAH başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş’in daha önce başhekimliğini yaptığı Derince Eğitim Araştırma Hastanesinde başlattığı ve yeni görev yeri olan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de devam ettirdiği Hasta ve Hasta Yakınlarıyla toplantılarının 101’incisini yaptı.

Yapılan toplantılarda yatan hastalara verilen sağlık hizmetinin kalitesinin, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetinin arttırılması amaçlanmaktadır. Başhekimlik makamında samimi ortamda yapılan bu toplantılarda hastane sağlık bakım hizmetleri müdürlüğü ve idari mali hizmetler müdürlüğü de iştirak edilmesi sağlanarak sorunların daha kısa sürelerde çözülmesi amaçlanmaktadır.

Hasta ve hasta yakınlarının şikâyet, dilek ve önerileri not edilip arşivlenmekte ve sorunların çözülmesi daha sonrası zaman dilimlerinde iyi takip edilebilmektedir.

Doç.Dr. Mustafa Güneş, bu toplantılarda hasta penceresinden kendi eksiklerimizi görmemizi sağlayarak işimizi daha iyi yapmamızı sağlamaktadır. Ayrıca karşılıklı empati ortamının da oluşması sağlanmaktadır. Bu tür toplantıların bundan sonra da devam edeceğini belirten Güneş, 101’inci toplantıyı yapmanın biz hastane yönetimimizi ve hasta yakınlarını da çok memnun etmiş ve pozitif manada çok katlı sağladığını gözlemlemiş bulunmaktayız. İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir