Paylaş

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanlarının beslenmesinden, tedavisine 7/24 hizmet veriyor.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gönüllü vatandaşların işbirliğinde sokak hayvanları ile yakından ilgileniyor. Barınaktaki sokak hayvanlarının yemlemesi yanı sıra iç, dış parazit ve uyuza karşı bakımları da yapılıyor. Hayvan severlerinde takdirini toplayan yemleme ve bakımları Kartepe’de doğal yaşamın devamına katkı veriliyor.

HAYVAN DOSTLARIMIZ MUTLU

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte belediye ekipleri sokak hayvanları için kurulan beslenme ve bakım noktalarında bakım ve kontrol çalışmalarına başladı. Oluşturulan noktalarda belediye ekipleri titizlikle çalışma yaparak sokak hayvanlarının doğal yaşamlarında sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam etmelerine imkan sağlıyorlar.

GEREKEN YAPILMAKTADIR

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, “5199 sayılı Sokak Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde gerekli çalışmalar veteriner hekimimiz gözetiminde sokak hayvanları bakım ve rehabilite ekiplerimiz tarafından 7/24 hizmet vermektedir. Kış mevsimi öncesinde sokak hayvanları için oluşturulan alanların bakımları yapılmaktadır. Günlük kuru mama ve diğer gıdaların sağlandığı bakım alanlarına konuk olan sokak hayvanlarının sağlık kontrolleri de bünyemizdeki veteriner hekim tarafından yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir