Paylaş

Türkiye’nin en geniş katılımlı yarışması olan, “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Gölcük Tanıtım Programı Değirmendere Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tanıtım programına Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’de katıldı.

Bu yıl 8. si düzenlenen, Türkiye’nin en geniş katılımlı yarışması olan, “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Gölcük Tanıtım Programı Değirmendere Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Gölcük Temsilcisi Hasan Büyük ve yönetimi, Ufka Yolculuk Yarışmaları Kocaeli Koordinatörü Nedim Aslan, okul müdürleri ve çok sayı da davetli katıldı. 

BU YILIN KONUSU “ADAP”

Bugüne kadar 2 milyonu aşkın kişinin katıldığı, bu yıl ilçemizde 6 bin öğrencinin katılmasının hedeflendiği yarışmaya; ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilerimiz katılabilecekler. Bir ömür boyu zihinlerde kalması gereken “adap” konusu üzerine hazırlanan kitapların öğrencilerimiz tarafından okuması sonrasında, kitap içeriklerinden hazırlanan sorularla yapılacak yarışmayla, adabın gerektirdiği değerlerin gençlerimize kazandırılması amaçlanıyor.

3 FARKLI KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Ufka Yolculuk- 8, bu yıl 3 farklı kategoride gerçekleştirilecek. İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Edep Diyarına Yolculuk”; ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Edep Mektebi” ve lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “İletişim, Nezaket ve Adap” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler.

SINAV TARİHLERİ AÇILANDI

Türkiye’nin 81 şehrindeki okullarda yapılacak olan yarışmanın müracaatı 25 Kasım 2019’da başlarken, başvuru süresi 02 Mart 2020’de bitecek ve yarışmaya başvuru yapanlar ilk olarak 29 Şubat- 02 Mart 2020 tarihi arasında bulundukları yerden diledikleri şekilde online sınava katılabilecekler. Online sınavda belirlenen sınav barajını geçen yarışmacılar, sınav merkezlerinde düzenlenecek sınava girmeye hak kazanacaklar. Yazılı sınav, 29 Mart 2020 Pazar günü yapılacak. Merkezi ödül töreni ise Kocaeli’de 26 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ufkayolculuk.com sayfasından ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

BAŞKAN SEZER ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Programda Başkan Ali Yıldırım Sezer’e desteklerinden dolayı Ufka Yolculuk Yarışmaları Kocaeli Koordinatörü Sayın Nedim Aslan tarafından plaket takdim edildi. Bu yarışmanın 8 yıldır başarıyla devam ettiğine dikkat çeken Başkan Sezer yaptığı konuşmada, “Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Gölcük Temsilcisi Sayın Hasan Büyük ve yönetimine, Ufka Yolculuk Yarışmaları Kocaeli Koordinatörü Sayın Nedim Aslan ve emeği geçenleri, güvenilir kaynakları okumayı teşvik eden başarılı yarışma organizasyonunu gerçekleştirdikleri için tebrik ediyor, yarışmaya katılacak tüm öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir