Paylaş

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 25-27 Ekim tarihleri arasında düzenlediği ve 1 milyon 942 bin TL harcandığı açıklanan ‘Şehircilik ve Mutlu Şehir Sempozyumu’ ile ilgili açıklama yapan CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya “Kendi cenahında mutluluğu zirvede yaşayanlar Kartepe zirvesinde bunu yeniden sergilediler” dedi.

Organizasyon için harcanan paranın miktarına ve yapılan harcama kalemlerine dikkat çeken Kaya “Organizasyonun şehircilik anlamında hedeflediği çıktılara ulaşması bizi mutlu eder, amacımız Kocaeli’de yapılan bir organizasyonu küçültmek ya da değersizleştirmek olamaz. Ancak toplumun her kesiminde her gün başka bir olayla farklı bir yüzünü gördüğümüz ekonomik kriz ortadayken, organizasyonun detayları kabul edilebilir değil” dedi.

MİLLETİN KASASINDAN İPEK HALILAR, DERİ ÇANTALAR

Sempozyumun harcama detayları ile ilgili bilgi veren Kaya “Yüzde yüz yerli sığır derisi ve yerli üretim süet astarlı 500 adet deri çanta, 15 adet saf İpek Hereke halısı, 15 adet lüks araç, katılımcılar için hediyeler, toplamda 2 milyon civarı bir bütçe milletin kasasından karşılanıyor” dedi.

İKTİDARIN GÖZÜ HALKIN ÇARESİZLİĞİNE KÖR

Savurganlığa dikkat çeken Kaya “Onların gözüne gelmiyor olabilir, kendileri binlerce korumaya, uçan yüzen saraylara bakarken normal algılarını kaybetmeye başlamışlar. Onlar milletin sırtından topladıkları paraları böyle hesapsızca harcarken, bu kentte aynı ay içinde 9 kişi canına kıydı. Daha birkaç gün önce yemek kartında parası olmadığı için, iş bulamadığı için bir öğrenci canına kıydı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir