Paylaş

Körfez’de, kamuya açık alanlarda görüntü kirliliğine sebep olan duvar yazıları, Körfez Belediyesi ekipleri tarafından siliniyor

Körfez’de duvar yazıları temizleniyor Kamuya açık alanlarda bulunan duvarlar, çeşitli yazı ve boyalarla vatandaşlar tarafından boyanarak, görüntü kirliliğine sebep oluyor. Duruma el koyan Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, konu ile ilgili hummalı bir çalışma başlattı. Ekipler; parklarda, yol kenarlarında ve viyadük altlarında duvarlara yazılan yazıları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

GENÇLERİN DUVARLARA YAZI YAZMAMASINI İSTİYORUZ

Görüntü kirliliğine neden olduğu için duvar yazılarını titizlikle temizlediklerini belirten belediye yetkilileri “Körfez genelinde bulunan parklarda, yol kenarlarında ve viyadük altlarında duvarlara yazılan yazıları siliyoruz. Körfez’de görüntü kirliliğine sebep olan her türlü çirkin duruma müdahale ediyoruz. Bizler, belirlenen periyotlarla çevreye bakım yapıyoruz, yine de yazıları yazıyorlar. Duvarlara yazı yazan gençlerimizden, bu yazıları yazmamalarını rica ediyoruz” ifadelerinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir