Paylaş

Müze Müdürlüğü; Telefonun, televizyonun, tabletin ve bilgisayarın başından ayrılamadığımız bu günlerde Bithynia kahramanlarını çizgi roman olarak sizlere sunuyor.

Kocaeli Müze Müdürlüğü, “EvdekalTürkiye” çağrısına karşı vatandaşlarımıza sunduğu muhteşem bir etkinlikle dikkat çekiyor. Evde kalan, canı sıkılan, tarihi, arkeolojiyi ve sanat tarihini seven vatandaşlarımız için Bithynia günlükleri adı altında, Bithynia’da yaşamış kahramanlarımızı çizgi roman serisi olarak dijital ortamda sosyal medya üzerinden sizlere aktarıyor.

3 SERİ OLARAK SUNACAK

İlk seri, Roma İmparatorluğunu titreten komutan Hannibalın hikâyesi olup bu seri 4 günde tamamlanacak. İkinci seri Bithynia’nın özgür gladyatörü Lustus olacak. Lustus serisi 3 günde tamamlanacak. Üçüncü seri ise Bithynia’ nın en büyük Roma valisi olan Plinius olacak. Plinius serisi 3 günde tamamlanacak.

FACEBOOK SAYFASINDAN TAKİP EDİN

Müze Müdürlüğü verdiği mesajında, “Bu sıkıntılı süreçte müzelerimizi ziyaret edemiyor olsanız dahi bir an için sizi geçmişe götürmek istiyoruz. Bu nedenle geçmişe dair bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bu süreci Allah’ın izniyle atlattıktan sonra burada paylaştığımız bilgileri okuyup müzeleri daha bilinçli gezebileceksiniz. Sağlınız için sevdikleriniz için uyarıları dikkatte alın. Bu güzel serileri kurumun Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile  Kocaeli müzeleri facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

#EvdeKal #KocaeliMüzesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir