Paylaş

Her yıl düzenlenen Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Geleneksel Bayramlaşması bugün Sabri Yalım Parkı’nda sosyal mesafe kurallarına ve temizlik tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM

Bayramlaşmaya Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin, Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanvekili Feyzullah Divli, Kocaeli Türkçüler Başkanvekili Burak Öztürk, Yesevi Ocağı Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Özcanlı, Türk Diyanet Vakıf Sen Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, BAYŞAD Denetim Kurulu Başkanı Şerafettin Yıldız, Türk Haber Sen Kocaeli Şube Başkanı Yasin Pazar, Bağımsız Sağlık Sen Başkanı Sami Ayyıldız, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve gençlik kolları başkanı Erol derin ile Milli Kuruluşlar Birliği üyeleri katıldı.

“BİRLİK BERABERLİK ANLAYIŞIYLA BİR ARAYA GELDİK”

Geleneksel Bayramlaşma Programı’nda konuşma yapan Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir; “Allah’ın selamı üzerinize olsun. En başta şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyor gazilerimiz ve aileleri başta olmak üzere bütün Türk Ulusunun bayramı kutluyorum. Burada Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği olarak bayramlaşma yapıyoruz. Birlik beraberlik anlayışıyla bir araya geldik. Malumunuz olduğu üzere Coğrafyamızda Bizim daha önceden uyardığımız konular gerçekleşiyor. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok derken şaka yapmıyorduk. Bugünde devletimizin aldığı her kararda ve uluslararası alanda yanımızda sadece başta Azerbaycan olmak üzere Soydaş Türk devletleri var. Güçlü yarınlar için en önemli ihtiyacımız bu birlik ve beraberliktir ülkemizi yönetenlerin ve bütün siyasetçilerin bunu çok iyi bilmesi ve sürekli göz önünde bulundurmasını, yurtdışındaki Türk birlikteliği artırılırken yurtiçinde de ikilik çıkartılacak konulardan sakınılmasını arzu ediyoruz.

“DOĞU TÜRKİSTAN’DA EV HAPSİ DEVAM EDİYOR”


Demir’in ardından konuşan Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin; “Bayramımız kutlu olsun. İdrak ettiğimiz ikinci bayramamız. Koronanın bize öğrettikleri var. Bazı geleneksel adetlerimiz uygulayamadan bayramlaşmamızı gerçekleştirdik bu Bayramda, Doğu Türkistan’da ev hapsi zulüm hapsi devam ediyor. Aynı zamanda kardeşin kardeşe düşürülüğü, koronadan başka hastalıklarında olduğunu görüyoruz. Kurban kelime olarak yakınlaşmaktır. Bayram sevincini birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktır. Biz de Türk Ocağımızın Aydınlar Ocağımızın ve Kamu sene bağlı sendikalarımızın birlik ve beraberliği ile burada bayramlaşmamızı gerçekleştiriyoruz.” Allah tekrarını nasip etsin inşallah ifadelerini kullandı.

“LİYAKATIN, ADALETİN OLDUĞU BİR ÜLKE”

Pekin’in ardından açıklamalar yapan Türk Eğitim Sen Başkanvekili Feyzullah Divli; “Kurbanlar bizim en mensur olduğumuz günler. Öncelikle Türk- İslam aleminin bayramı kutlu olsun. Kimsenin nefrete düşmediği, düşünülmediği bir bayramlar olmasını liyakatın, adaletin tamamen tesis edildiği yarınları hep birlikte yaşamak istiyoruz. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. Bu ülke için can veren herkese Allah’tan rahmet eylesin.” bayramınız kutlu olsun dedi.

Bayramlaşma Türk ocağı başkanı Yücel Alpay Demir’in Peygamber Efendimize ehli beytine Türk milletine geçmişten bugüne kadar hizmet eden geçmişimize, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarına ettiği saygı, rahmet ve minnet içeren duanın ardından sona erdi.

Oturma düzeninde de sosyal mesafe kurallarına uygun bayramlaşılan programda, bayramlaşmaya katılanlara kolonya, maske, bireysel paketlenmiş pişmaniye ve plastik bardaklar da çay ikram edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir