Paylaş

İzmit Belediyesinin düzenlediği Kocaelispor Bilgi Yarışması dün akşam gerceklesen finaliyle nefesleri keserken, yarışmanın birincisi Berkay Yıldızlı ödülünü Başkan Hürriyet’in elinden aldı

İzmit Belediyesinin düzenlediği Kocaelispor Bilgi Yarışması dün akşam İzmit Belediyesi Meydanı’nda yapılan finalle sona erdi. Finale, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, birim müdürleri, Kocaelispor Başkan Vekili Bekir Halefler, İzmit Belediyespor Başkanı Yusuf Erenkaya, Kocaelispor eski başkanı Rafet Kırgız, İKM Başkanı Murat Öztürk, Kocaelispor’un eski teknik direktörü Güvenç Kurtar, eski futbolculardan Osman Çakır, Zeki Kaya, Aydın Artanlar, Engin Öztonga, Kocaelispor eski futbol şube sorumlusu Metin Uçar, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

“KOCAELİSPOR’UMUZA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Başkan Hürriyet, yarışma öncesi yaptığı konuşmada, “Pandemi sürecinde bize en büyük mutluluğu yaşatan Kocaelispor’umuzun şampiyonluğu oldu. Biz de bu şampiyonluğu, kimseyi riske atmadan pandemi kurallarına uygun olarak kutlayalım istedik. Bizim için Kocaelispor’umuzun şampiyonluklarla dolu şanlı geçmişi çok önemli. O geçmişte emeği olan, katkısı bulunan, Kocaelispor ile yatıp kalkan değerli büyüklerimize sahip çıkmamız gerek. Biz de Kocaelispor aşkıyla yaptığımız bütün etkinliklerde önce geçmişimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. İsteğimiz, bu kente dışardan gelen veya bu kentte doğan herkesin Kocaelispor’a sahip çıkması.” dedi. 

“NE MUTLU KOCAELİSPORLUYUM DİYENE”

Finalde yarışacak yarışmacılara başarılar dileyen Başkan Hürriyet, “Arkadaşlarımız çok anlamlı, hafızlara tazeleyen, güzel başarılarımızı hatırlatan kıymetli sorular hazırladı. Eski futbolcularımızdan Engin Öztonga, Nuri Çolak ve Kaan Dobra ile eski teknik direktörümüz Engin Korukır eleme turlarına konuk olarak yarışmacılarımızın heyecanını paylaştılar. Kocaelispor’umuzun şanlı geçmişini gelecek nesillere taşımak adına bu organizasyonda bizlere destek oldular. Biz de bir nebze de olsa Kocaelispor’umuza sahip çıkabiliyorsak, katkı sunabiliyorsak ne mutlu bize, ‘Ne Mutlu Kocaelisporluyum’ diyene diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYON BERKAY YILDIZLI OLDU

Final yarışması, Başkan Hürriyet’in yaptığı kura çekimiyle başladı. Kura çekimi sonrası 12 finalist 2’li gruplar halinde soruları bilmek için mücadele etti. Berkay Yıldızlı, Emrah Köse ve Adem Aladağ rakiplerini eleyerek adlarını son 3’e yazdırdı. Berkay Yıldızlı, heyecanın doruk noktasına çıktığı son eşleşmede rakiplerinden daha çok soruya doğru cevap vererek Kocaelispor Bilgi Yarışması’nın şampiyonu oldu. Yıldızlı, şampiyonluk kupasını Başkan Hürriyet ve Güvenç Kurtar’ın elinde aldı.

ŞAMPİYONDAN ANLAMLI HAREKET

Berkay Yıldızlı, rakiplerini geride bırakıp şampiyon olarak 1966 TL’lik hediye çekinin sahibi oldu. Emrah Köse yarışmayı ikinci tamamlayarak 1000 TL, Adem Aladağ ise üçüncü olarak 500 TL’lik hediye çeki kazandı. Berkay Yıldızlı, Kocaelispor mağazasında geçerli olan 1966 TL’lik hediye çeki ile alacağı Kocaelispor ürünlerini down sendromlu çocuklara bağışlayacağını açıkladı. Yıldızlı’nın bu anlamlı harekete yarışmayı takip edenlerden büyük alkış aldı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir