Paylaş

Körfez Belediyesi, ilçe genelindeki peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor. Emlak Konut bölgesindeki 10 bin metrekarelik alandaki çalışmalar da devam ediyor

Körfez’de mahalleler ‘yeşilleniyor’

Körfez Belediyesi, ilçe genelindeki peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ekipler Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde Emlak Konut bölgesindeki 10 bin metrekarelik alanda da çalışmalarda sona doğru geliyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Körfez’in yeni yerleşim alanlarından bir konumundaki Emlak Konut’ta etaplar arasındaki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak adına yürütülen çalışmalar kapsamında yeşillendirme çalışmaları yürütülüyor. Yeşillendirme çalışmaları kapsamında orta refüjler de yeni görüntüsüne kavuşturuluyor.

MEVSİMLİK ÇİÇEKLERLE SÜSLENİYOR

Emlak Konut bölgesi ile birlikte eş zamanlı olarak ekipler ilçe genelindeki refüjlerde çalışmalarını sürdürüyor. Mevsimlik bitkiler sürekli olarak ekipler tarafından değiştirilirken, ihtiyaçlar doğrultusunda görünür durumdaki alanlarda da çiçek ekimi gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir