Paylaş

Kartepe Belediyesi’nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın başkanlığında 4 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Kartepe Belediyesi’nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı belediye hizmet binasında bulunan meclis salonunda Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın başkanlığında 4 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısı öncesinde açıklama yapan Belediye Başkanı Kocaman Covid-19 tedbirlerine herkesin uyması ve kontrolün elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.

YENİ KENT MEZARLIĞI ÇALIŞMALARI

Ataşehir Mahallesi’nde mezarlık olmadığından sorunlar yaşandığını dile getiren CHP grubuna cevap veren Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Mezarlıklar konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Yeni Kent Mezarlığı çalışmalarımız devam etmektedir. Beldelerde ki mevcut mezarlıklarımızın kapasitesiyle bu süreci uzun süre götüremeyiz. Bu yüzden Kent Mezarlığına ihtiyacımız vardır. Arslanbey ve Uzuntarla Mahallesi’nde Yeni Kent Mezarlığı’nın kurulması noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Bu sorunu kesin olarak çözeceğiz. Çok büyük alanlar ve simetrik bir şekilde definler yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

KAPALI PAZARDA DÜZENLEME

Kapalı Pazar alanının değerlendirilmesi ile ilgili soruya da cevap veren Başkan Kocaman “Pazarcı esnafımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde pazar alanının yeterli olmadığını dile getirdiler. İstasyon Mahallesi’nde tezgah açan pazar esnafımız haklı olarak tezgahlarının küçülmesini istemediler. Hacim olarak yetmeyeceğini düşündüğümüz için çevresinde düzenleme yapıyoruz. Pazarcı esnafımızın isteği doğrultusunda çalışma yapılmaktadır. İstasyon Mahallesi’nde kurulan pazarın kaldırılması noktasında çok çeşitli fikirler oluyor. Ancak buraya çevre mahallelerimizden bile hemşehrilerimiz rahatça ulaşabiliyorlar. Kartepe Kent Çarşısı’nda çalışmalar tamamlanması sonrasında vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda nasıl değerlendirileceğine hep birlikte karar vereceğiz” dedi.     

ŞEHİTLERİMİZİN ADI YAŞATILACAK

Meclis gündeminde yer alan Kuzey Marmara Otoyolu ve Hızlı Tren Projesi uygulama imar planı itirazları maddesi oy birliği ile kabul edildi.  Köseköy Mahallesi Terzi Gölü Caddesi üzerinde yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna Şehit Mahmut Demirel ve Uzuntarla Mahallesi Firuze Caddesi üzerinde yapılan spor kompleksine Şehit Fatih Karagöz’ün adının verilmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi. 

FEN İŞLERİ GARAJI KALDIRILIYOR

Meclis gündeminde yer alan Emekevler Mahallesi uygulama imar planı değişikliği maddesi İmar Komisyonu’na havale edildi. Emekevler Mahallesi Akaryakıt ve Servis İstasyonu Alanı maddesi üzerinde açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Fen İşleri garajı olarak kullandığımız bir alanımız vardır. Belediyemizin ek hizmet binasının yapım çalışmaları hızlandı. İhale süreci başlatıldı. Suadiye Sapağı karşısında bulunan ek hizmet binası tamamlandığı zaman Fen İşleri, Temizlik ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz burada yer alacaklardır. Verimlilik ve tasarruf sağlayacaktır. Ekipmanlarında sağlıklı bir şekilde kullanılması sağlanacaktır. Ek hizmet binasının tamamlanması sonrasında Fen İşleri Garajı olarak kullandığımız alan boşaltılacaktır. İlçemize faydalı olacak şekilde değerlendirmek istiyoruz. Burası İstanbul – Ankara karayolu üzerinde bulunmaktadır. Biz burada bir benzin istasyonu kurmayı planlıyoruz. Belediyemize ait ve belediyemiz tarafından işletilmesini düşünüyoruz. İstihdam ve bölgemize değer katacaktır. Burada kurulacak olan benzin istasyonu noktasında uzmanlar çok değerli ve uygun bir yer olduğunu söylediler. Bu konu komisyonda görüşülecektir. Yeniden istişare edeceğiz. Fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Kartepemizin menfaatine olan ne ise ona karar vereceğiz” açıklamasında bulundu.      

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.