Paylaş
İzmit Belediyesi, 21 Eylül’de açılacak olan eğitim öğretim kurumlarının dezenfeksiyon işlemlerini hızlandırırken, ilçe genelindeki tüm okullarda yapmış olduğu hassas temizlikle beraber yüz yüze eğitim dönemi için hazırlıklarını tamamlıyor
Covid-19 sebebiyle eğitimin online veyahut yüz yüze olup olmayacağı kesinleşmeyen okulların, Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan açıklamalar sonucunda alınan kararda, yeni normalleşmeye uyum sağlayarak eğitimin verileceği açıklandı. Bu kapsamda, okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitim göreceği açıklanınca İzmit Belediyesi ekipleri, çalışmalarını hızlandırarak ilçe genelindeki tüm okulların dezenfeksiyon işlemlerini başlattı.
REHAVETE KAPILMAYACAĞIZ
Hiçbir noktayı atlamadan, özenle dezenfekte işlemlerini hayata geçiren İzmit Belediyesi ekipleri, yapılan çalışmalar doğrultusunda okullardaki eğitim süresi içerisinde her gün artırılmış temizlik ile çocukların sağlığını koruyacağını ve yeni normalleşme sürecinde rehavete kapılınmayacağını belirtti. Okul içi, bahçe alanı, yerler, banklar ve merdivenler gibi çocukların dokunacağı tüm alanların temizliklerini en hassas şekilde gerçekleştiren ekipler, ailelerin gönül rahatlığı ile çocuklarını okullarına götürebileceklerini belirtti.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir