Paylaş
İzmit Belediyesi ile İl Jandarma Komutanlığı ortaklığında, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında İzmit Belediyesi Belsa Plaza önünde “Kahraman Dostlarımız” gösterisi düzenlendi
İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte İl Jandarma Komutanlığında güvenlik güçlerine yardımcı olan iz takip köpeği Dev ve arama kurtarma köpeği Kor ile uyuşturucu madde arama köpeği Sıtma gösteri yaptı. Kahraman dostlarımızın yaptığı gösteriler, vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle izlendi.
HER CANLIYI KORUMAK GÖREVİMİZ
Gösteri öncesi açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Öncelikle, Kocaeli Veterinerler Odamıza, İl Jandarma Komutanlığımıza ve KOHAYDER’e bize katkı sağladıkları ve can dostlarımız için bugüne kadar yapmış olduklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Her canlıyı korumak biz insanoğlunun görev ve sorumluluğudur. O yüzden her cana sahip çıkmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
SADECE İZMİT’TE DEĞİL BÜTÜN KOCAELİ’DE 
Başkan Hürriyet, “Bizim de Veteriner İşleri Müdürlüğümüz yakın zaman içerisinde hayata geçti. Ardından hızlı bir şekilde veteriner istihdamı sağladık. Göreve geldiğimizde bir veterinerimiz vardı, şimdi 4 tane veterinerimiz oldu. Hemen akabinde bir hayvan ambulansı edindik. Bu hayvan ambulansını sadece İzmit’te değil bütün Kocaeli’de tüm hayvanlarımızın hizmetine sunduk. Hayvanların herhangi bir yaralanma durumunda veya ihtiyaçları olduğunda veterinerlerimizin tıbbi müdahale yapabilecekleri şekilde tam teşekküllü malzemelerin bulunduğu önemli bir ambulansı şehrimize kazandırdık. Tüm canlara el uzatıyor olmaktan mutluyuz ve gururluyuz” dedi.
ONLARIN DA HAKLARI VAR
Fatma Kaplan Hürriyet, “Hem bir farkındalık oluşturmak, hem de daha fazla cana sahip çıkmak istiyoruz. Onların da bu dünyada bizim gibi yaşamaya hakları var. Haklarının korumasına ihtiyaçları var. Bu vesile ile 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında bu güzel etkinliği düzenledik. Bugün bu organizasyonda emeği geçen İl Jandarma Komutanlığımız ve diğer herkese belediyemiz adına çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.
GÖSTERİ BÜYÜLEDİ
Başkan Hürriyet’in konuşmasının ardından İl Jandarma Komutanlığında görevli iz takip köpeği Dev ve arama kurtarma köpeği Kor, eğitmen personeller eşliğinde gösteri düzenledi. İki köpeğin de eğitmenlerin komutlarını tam olarak yerine getirdiği gösteri izleyenleri adeta büyüledi.
HÜRRİYET, HAYVAN AMBULANSINI İNCELEDİ
Başkan Hürriyet gösterinin ardından, sokaktaki dostlarımıza ihtiyaç duyulan tüm tıbbı ve cerrahi müdahaleleri mahallelere giderek yerinde yapabilecek olan Hayvan Ambulansını inceledi. Başkan Hürriyet son olarak KOHAYDER tarafından sokak hayvanları yararına açılan standı ziyaret ederek görevlilere kolay gelsin dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir