Paylaş

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı sonrasında hasat zamanı başlayan Eşme Ayvası’nı meclis üyelerine ikram etti.

Kartepe’nin marka değerlerinden biri olan Eşme Ayvası’nda hasat zamanı Eylül ayı sonunda başlamıştı. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, ekim ayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı sonrasında meclis üyelerine Türkiye’nin en güzel ayvası Eşme Ayvası’nı ikram etti.

KOCAMAN’DAN EŞME AYVASI

SEKA Park içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılan meclis toplantısı sonrasında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak başta olmak üzere belediye başkanları, meclis üyeleri ve gazetecilere Eşme Ayvası ikram etti.

EŞME AYVASINA BÜYÜK İLGİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepemizin en önemli tarımsal ürünlerinden olan Eşme Ayvası’nı bugün büyükşehir belediyesi meclis üyelerimize ikram ettik. Kartepemiz turizmin yanı sıra tarım ürünlerinde de bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Eşme ayvasına olan ilginin her geçen gün artması bizleri sevindirmektedir. 11 ülkeye ihraç edilen Eşme ayvamızın üretim kapasitesini arttırmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir