Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi köylere verdiği destekleri sürdürüyor. Muhtarlık Dairesi Başkanlığı tarafından verilen desteklerle muhtar ve köylülerden gelen talep doğrultusunda malzeme ve işçilik desteği veriliyor. Gölcük ilçesine bağlı İrşadiye Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi, köy konağı ve imam evinin çatısını tamamlarken cami çatısının inşaatına da devam ediyor. Malzeme ve işçilik desteği verilen İrşadiye’de diğer yandan İSU ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın yatırımları da devam ediyor.

KÖYLÜLERİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA

Kırsal kalkınmayı sağlamak üzere çeşitli projeleri hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir taraftan da köylülerden gelen talepleri karşılıyor. Bu amaçla Muhtarlık Dairesi Başkanlığı’na gelen talepler değerlendirilerek malzeme ve işçilik desteği veriliyor. İrşadiye Köyü muhtarı ve köylülerin talepleri doğrultusunda köy konağı ve imam evinin çatısı ile cami çatısı yapılıyor.

“BÜYÜKŞEHİR’İN BÜYÜK DESTEKLERİ OLDU”

Türkiye’nin bedensel engelli muhtarlarından Mehmet Kamış (54), “Çalışmalarımıza camimizden başladık. Cami lojmanını düzenledik. Mezarlık çalışmalarımız oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin büyük destekleri oldu. Malzeme taleplerimiz başta olmak üzere destekleriniz esirgemediler. Başkan Tahir Büyükakın’dan destek ve hizmetlerin devam etmesini istiyor, teşekkür ediyoruz” dedi. Çok sevdiği minder güreşi sporunu yaparken boynunun kırılması sonucu belden aşağısı tutmayan Kamış, köy halkının taleplerini Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiklerini söyledi.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİM EŞİM VE AİLEM”

Zaman zaman bedensel zorluklarla karşılandığını söyleyen Muhtar Kamış, “En büyük destekçim ailem. Eşim fahri aza olduğu için her zaman yanımda. Halkımız da her türlü desteği veriyor” şeklinde konuştu.

“ENGELLİLER VE AİLELERİ KORKMASIN”

Muhtar Mehmet Kamış’ın en büyük destekçisi Ayşe Kamış ise “Birlikten güç doğar diyerek birbirimize güvenerek yola çıktık. Köyümüz için mücadele ediyoruz” dedi. Engellilerimize ve eşlerine birbirlerine güvenmeleri tavsiyesinde bulunan Ayşe Kamış, “Her işin bir zorluğu var. Eşim 30 yıldır bedensel engelli. Yola çıktığımız da tepkiler de aldık. Ama hiçbir şeyi dinlemedik. Engelli ailelerimiz ve engellilerimiz çekinmesinler, korkmasınlar sosyal faaliyetlerin içerisinde bulunsunlar” ifadelerini kullandı.

MUHTARLARA DESTEK VERİLİYOR

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık Dairesi Başkanlığı, muhtarlar ve mahalle halkının talepleri doğrultusunda gerekli destekleri veriyor. Büyükşehir tarafından cami, minare, köy konağı, imamevi, şadırvan, fırın, su deposu, sulama borusu, sulama kanalı ile benzer tesislerin bakım, onarım, tamir ve yapımlarında işçilik ve malzeme desteği sağlanıyor. Muhtarlarla periyodik olarak bir araya gelen Büyükşehir ekipleri, muhtarlıkların masa, sandalye, ofis takımı ve kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir