Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, köylerden gelen talepler doğrultusunda kırsal alanların ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, kent genelinde 1232 adet değişik ebat ve modelde sundurma çalışması yaptı. Çalışmalarda Büyükşehir tarafından malzeme yardımı yapılırken imalat kısmı köy halkı tarafından imece usulü gerçekleştiriyor.

KÖY HALKININ TALEPLERİ DEĞERLENDİRLİYOR

Sundurma imalatları özellikle köy halkının talepleri doğrultusunda yapılıyor. Köy ortak alanlarına yapılan sundurmalar yağmur ya da güneş gibi etkenlerden koruyarak vatandaşların etkinliklerini daha rahat bir şekilde yapmalarını sağlıyor. Özellikle cenaze merasimleri için büyük ihtiyaç olan sundurmalar Büyükşehir desteğiyle yapılamaya devam edilecek.

KENTİN DÖRT BİR YANINDA

Son olarak İzmit Kabaoğlu Üçtepeler Camii’nde 200 metrekarelik alan kapalı hale getirilerek cami cemaatinin kullanımına sunuldu. Kandıra’da Hediyeli Mezarlık alanında mevlit ve cenaze törenleri için sundurma imalatı yapıldı. Körfez Sipahiler ortak kullanım alanı olan köy binasının ön tarafına da sundurma yapılarak köy halkının ihtiyacı giderildi. Gebze’de ise Çamlık Cami ana kapı üzeri sundurma uygulaması yapıldı ve çevre duvarları boyandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir