Paylaş

Çayırova Belediyesinin Sosyal Tesisleri açık ihale ile özelleştirmesi hakkında, CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek’in basın açıklaması ;

Çayırova Belediyesince işletilmesi beklenen Sosyal Tesislerini açık ihale usülüyle özelleştirmeye hazırlanıyor.

Seçilmesinin ve göreve geldiğinden beri bir çivi çakmamış olan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi hazır yapılmış olan tesisleri halkımıza hizmete açmadan özelleştirme yolunu tercih etmiştir.

Kiralama ihalesi 16/11/2020 Pazartesi günü Encümen toplantı solunda gerçekleşecektir.

Çayırova  Belediyenin Şekerpınar sosyal tesisinin belediyenin işletmeciliğinde halkın hizmetine açması beklenirken açık ihale usulüyle özelleştirmeye gidiyor.

Hazır yapılan bu sosyal tesislere ve Şekerpınar ve Cumhuriyet bölge halkına Sayın Bünyamin Çiftçi neden hizmet götürmüyorsunuz.

Sayın Başkan oy alamadığınız bölgelere ceza mı kesiyorsunuz ?

Özellikle sosyal tesislerin alt ve orta sınıf vatandaşlara hitap etmesi kamusal hizmet vermesi büyük önem arz ediyor.

Naim Süleyman Kültür Merkezindeki dükkanlar 10 yıllığına kiraya , Şekerpınar Semt Meydanı’nda yer alan Sosyal tesisi ise 3 yıllığına kiraya verilecek.

Kiralama işlemi 2686 Sayılı mevzuatı Devlet İhale Kanunu hükümlerince yapılcaktır.

Bir önceki dönem tesislerin yapılmasındaki amaç ; Akse , Atatürk ,Erişler ve Çağdaşkentte yapılanlar gibi modern hijyenik ortamlarda uygun fiyatlara özelliklle alt ve orta sosyal sınıfta olan vatandaşlarımızın yararlanması için yapılmıştır.

Biz istemesekte siz bu ihaleyi yapacaksınız o yüzden umarım şartlara uygun yaparsınız .

Bu ihale de daha öncesi adrese teslim Argen Organisazyona bırakılan Düğün Salonu benzeri sadece meclisden parmak çokluğuyla kabul edilen ısmarlama bir ihale değilde dileriz mevzuata uygun olur.

Görülüyor ki hizmet aldığı tesisler teker teker özelleştiriliyor. Çayırova halkının uygun fiyatlarda hizmet alması engelleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir