Paylaş
Türk Ocakları Kocaeli Şubesi yürüyüş yolun Acısu vergi dairesinin yanı ES ORAY apartmanında ki yeni hizmet binasında hizmetlerine başladı. Ülkü Ocakları il başkanı Yunus Emre Kurt , Aydınlar Ocağı başkanı Süleyman Pekin, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Gültekin Görüm , Yesevi Ocağı ve Kocaeli Milli kuruluşlar Birliği Başkanı başkanı Eren Elmalı, Türk Eğitim-sen şube başkanı Yaşar Şanlı, Kocaeli Barosu yönetim kurulu üyesi Özhan Kurt, Türkiye Kamu çalışanları Vakfı başkanı Oruç Sulusaray, Alperen Ocağı başkanı Murat Ağcay, Kocaeli Kantinciler Derneği başkanı Alican Kazgan, Kars Ardahan Iğdır vakıf başkanı Taner Sarıçayır, Türk ocağı eski başkanı Şaban Ufuk, Tokatlılar derneği başkanı Turan Şahin, Koü ögretim üyesi Doçent Dr Tekin yeken ve Kocaeli Türkçüler başkanı Özer Mert Özdemir’in katıldığı sosyal mesafe Maske ve temizlik kurallarına dikkat edilerek yapılan açılış Türk Diyanet Vakıf Sen başkanı Mehmet Ali karataşlı nın okuduğu Kur’an-ı Kerim ardından edilen açılış duası ile başladı.
Şube başkanı Yücel Alpay Demir yaptığı açılış konuşmasında; 25 Mart 1912 yılında İşgal altında ki Osmanlı İmparatorluğunun köklerinden daha güçlü bir Türk Devleti kurulması maksadı ile 190 Askeri Tıbbiye öğrencisinin girişimi ve gayretleri ile dönemin aydınları tarafından kurulan bu Ocak. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk cemiyetlerinin kurulmasında, Kuvayi Milliye hareketinin örgütlenip yurdumuzun her yanında faaliyetlerine başlamasında önemli görevler üstlenmiş münevverlerin öncülük ettiği Türkiye Cumhuriyetinin ilk gönüllü sivil toplum kuruluştur.
Cumhuriyetimizin kuruluşunda da önemli hizmetleri olan Ocağımız Atatürk İlke ve yeniliklerinin fikir ve uygulama aşamalarının tamamında emeği vardır. Bu günde ülkemizin özellikle eğitim ve kültür hayatına katkı sağlayan siyasi görüş, inanç ve etnik köken farkı gözetmeksizin vatanımızın dört bir yanında mensubu olan akademisyenleri, öğretmenleri, öğrencileri, gazetecileri, şairleri, yazarları, sporcuları, düşünürleri, Asker, Polis ve gönüllü tüm aydınları ile birlikte hizmetlerine o ilk günkü aşk ile devam etmektedir, Bizlerde ömrümüzün sonuna kadar ilk günkü aşk ile hizmetlerimize devam edeceğiz, Türk Ocağı Herkesin Ocağıdır dedi.
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün Zoom programı üzerinden katılarak Türk Ocağının Dünü Bugünü Yarını hakkında kısaca bilgi verdiği açılış Covid-19 tedbirleri Dolayısıyla kısa sürede sonlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir