Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, En Kocaeli gazetesinde çıkan haberler üzerine sert bir açıklama yaptı.Başkan Hürriyet açıklamasında;

“KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURURUZ”

Göreve geldiğimiz günden beri gerek benim gerekse İzmit Belediyemiz üzerinden sürekli olarak kamuoyunu yanıltmaya çalışan “En Kocaeli” adlı internet yayını ve bu yayının sahibi Engin Şahin; hiçbir şekilde meslek etiği ve insanlık değeri taşımayan bir anlayışla İzmit Belediyesine yönelttiği haksız saldırılarını sürdürmekte ve gerçek olmayan iftira dolu haberlerle itibar suikastı yapmaktadır.
Bu internet yayınının yaptığı “Kiptaş konut arazisi ile ilgili iftiraları” ve “Zabıta Müdürümüz Ümit Fındık’ın korona olduğu” ile ilgili son iki yalan haber bardağı taşıran son damla olmuştur.
Sıklıkla araştırarak değil de kulaktan dolma laflarla haber yapan bu yayının iftiraları saymakla bitmiyor.
En Kocaeli İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Engin Şahin’in 20 Kasım tarihinde yazdığı karalama yazısında kinini dolaylı olarak değil, direkt olarak dökmüş ve kendince beni de belediyeyi de küçük düşürmeye çalışmıştır.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KİPTAŞ ile birlikte yapacağımız konutların arazisini benim bulduğumu saçmalayan Engin Şahin; ekonomik anlamda kıyak yapmak için kişilere ait arazileri KİPTAŞ’a sattırdığım yalanlarını utanmadan kaleme almıştır.
Ayrıca son olarak Koronavirüs testi dahi yaptırmayan İzmit Belediyesi Zabıta Müdürümüz Ümit Fındık hakkında “Testi pozitif çıktı” diye haber yapması öncelikle belediyemizi zor durumda bırakmış ve herhangi bir belirtisi olmamasına rağmen bu sabah saatlerinde Ümit bey test yaptırmak zorunda kalmıştır. Testi de negatif çıkmıştır. Bütün dünya koronadan kırılıyorken Belediyemizi zora düşürmek için yapılan bu tür kasıtlı haberler, gerçek niyeti de ortaya koymaktadır.
Gazetecilik adı altında ve haber verme özgürlüğü diyerek yapılan ancak herhangi bir etik ilkeye sığmayan mantalite, insanları karalamak ve zor duruma sokmaktan öteye gitmemektedir.
Atatürk’ün dediği gibi “Basın, milletin müşterek sesidir.” En Kocaeli kimlerin sesidir bilmiyorum, ancak yazdığı hakaret ve iftira dolu yazıların karşısında sessiz kalmayacağız.
Kamuoyunu yanıltma amaçlı mesnetsiz dedikoduları haber adı altında paylaşan ve hakkımızda hemen hemen her gün karalama kampanyası yürüten bu internet sitesinin herhangi bir haberine sağduyulu milletimizin itibar etmeyeceğine eminiz.
Sadece Fatma Kaplan Hürriyet’i kötüleyebilmek adına birçok insana iftira atan En Kocaeli ve Engin Şahin hakkında cezai soruşturma yapılması için suç duyurusunda bulunacağımızı ve maddi manevi tazminat davası açacağımızı; bundan sonra da bu tarz yalanları haberleştirenler hakkında her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı kamuoyuna bildiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir