Paylaş

Başiskele’de meydan olma özelliği taşıyan merkezlerde, vatandaşların beklentilerini karşılayacak, tarihimizi ve kültürümüzü yaşatacak yeni meydanlar yapılmaya devam ediliyor. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde de yer alan ilçeye yeni meydanlar kazandırma projelerine bir yenisi daha eklendi.

YAKLAŞIK 5 BİN 300 METREKARELİK ALAN

Yaklaşık 5 bin 300 metrekarelik alanda inşa edilen meydanda Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün özel tasarımlı 2,5 metre uzunluğundaki led ışıklı silüeti meydanın tam ortasına yerleştirilirdi. Silüetin her iki tarafına Atatürk’ün günümüze ışık tutan önemli veciz sözlerinden “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” ve “Millete efendilik yoktur, hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.” cümleleri yazıldı.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI YAPILDI

Yeniköy Merkez Mahallesi’nin çevresini ve çehresini güzelleştiren meydanda ağaçlandırma çalışmaları, peyzaj çalışmaları yapıldı. Dekoratif aydınlatma direkleriyle aydınlatılan meydana oturma grupları ve kent mobilyaları yerleştirildi. Bölge sakinlerinin huzurla dinlenip vakit geçirebileceği meydanda ayrıca 30 araçlık otopark alanı da yapıldı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.