Paylaş

Kartepe Belediyesi 2022 yılında hizmet içi eğitimleri kapsamında 700 personele mevzuat, iş güvenliği ve sağlığı konularında eğitim verdi.

 Kartepe Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü, 2022 yılı eğitim programı kapsamında 700 belediye personeli eğitim takvimini tamamladı. Uygulamalı olarak verilen eğitimlerde belediye personeli bir çok konuda bilgilendirildi.  

 MEVZUAT EĞİTİMLERİ

Belediye personeline, mevzuat eğitimleri kapsamında imar mevzuatı, binaların yangından korunmasına dair yönetmelik, kamu ihale mevzuatı, yapım işleri ihale hazırlık mevzuatı, e-hakediş, temel ilk yardım konularında eğitim verildi.

 TEKNİK VE KİŞİSEL GELİŞİM

Ayrıca belediye personeline temel iş güvenliği ve yüksekte çalışma eğitimleri uygulamaları olarak anlatılırken, acil durum, deprem, Kadına el kalkmaz ve KADES, güvenli internet kullanımı, sağlıklı beslenme, pandemi sürecinin psikolojik etkileri ve başa çıkma yöntemleri, stajyerlere ve personele oryantasyon, hijyen ve kişisel gelişim konularında eğitim verildi.

 EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDECEK

2023 yılında da eğitimlerin devam edeceğini belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Çağın gereklerine uygun olarak belediye personeline eğitimlerimiz devam edecektir. Bu sayede gelişen, büyüyen ilçemizde daha hızlı ve kaliteli hizmet verilecektir” ifadelerini kullandı.    

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.