Paylaş

Başiskele’de geri dönüşüme ve sıfır atık seferberliğine büyük önem veren Başiskele Belediyesi’nin “Bi’Atık Çok Şey Değiştirir” sloganıyla düzenlediği elektronik atık toplama yarışmasında kazananlar ödüllerini teslim aldı.

Mavi Yeşil Başiskele’nin doğasını korumak adına çevremize büyük zararları olan ve geri dönüştürüldüğünde ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan pil ve elektronik atıkların toplanması için ilçede yarışma düzenlendi. Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen yarışmaya duyarlı vatandaşlar yoğun ilgi toplandı.

3 AKILLI BİLEKLİK ÖDÜLÜ

“Sıfır Atık Projesi Yarışması/AEEE-Atık Pil Kategorisi” konulu yarışmaya katılım gösteren vatandaşlar, atık pil ve elektronik eşyaları Ovacık Mahallesi’nde yer alan Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Yerleşkesi’ndeki 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne teslim ettiler. Yaklaşık bir ay süren yarışmada vatandaşlar topladıkları elektronik atık ve pilleri merkeze getirip aldıkları teslim numaralarını yarışma ile ilgili sosyal medya paylaşımının yorum kısmına yazarak yarışmaya katıldılar. Kazananlar online kura yöntemi ile belirlendi. Yarışmayı kazanan 3 Başiskeleli vatandaşa akıllı bileklik ödüllerini belediye personelleri teslim etti.

Ödüllerini alan vatandaşlar, Başiskele Belediyesi’nin kentte yürüttüğü temizlik çalışmalarının yanı sıra sıfır atık seferberliğine verdiği önemle çevreyi ve doğayı korumalarını takdir ettiklerini söyleyerek bu tür yarışmalardan ötürü Belediye Başkanı m. Yasin Özlü ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir