Paylaş

 

Play-Off şampiyonu olarak TFF 2. Lig’e yükselen Belediye Derincespor, Kent Meydanı’nda düzenlenen programla şampiyonluk coşkusunu taraftarlarıyla paylaştı

KUTLAMA KENT MEYDANI’NDA

TFF 3. Lig 1. Grup Play-Off Finali’nde 52 Orduspor’u penaltılar sonucunda mağlup ederek adını TFF 2. Lig’e yazdıran Belediye Derincespor Kulübü, şampiyonluğu kutladı. Derince Belediyesi Spor Tesisleri’nde üstü açık araba ve konvoyla başlayan kutlama programı ile futbolcular, Kent Meydanı’na gelene kadar Derincelileri selamladı. Sarı lacivertli ekibin Derince Kent Meydanı’na gelmesi ile coşkunun en üst seviyeye çıktığı şampiyonluk kutlamalarında kurban kesildi ve dualar edildi.  Kent Meydanı’nda gerçekleşen kutlama programı Derince Kaymakamı Meftun Dallı, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, Belediye Derincespor Kulübü Başkanı Murat Subaşı, 2. Başkan Erdinç Şehit, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet, futbolcular ve taraftarların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Grup Anka’nın takım için seslendirdiği marşların hep bir ağızdan okunduğu programda şampiyonluk konuşmaları da yapıldı.

KUPA DERİNCE’YE ARMAĞAN

Programda ilk konuşmayı yapan Belediye Derincespor Kulübü Başkanı Murat Subaşı, “Biz Derinceliler adına bu kupanın mücadelesini verdik. Allah da bize nasip etti. Büyük bütçeli il takımların içinde kazandığımız bu kupayı tüm Derincelilere armağan ediyoruz. Ben vermiş oldukları destek dolayısıyla Belediye Başkanımız Zeki Aygün ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Derinceliler bize güvendi, desteklerini esirgemedi. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Kulüp Başkanı Murat Subaşı’nın ardından bir konuşma yapan 2. Başkan Erdinç Şehit, “Burada olmak çok güzel, bu çok önemli bir hikaye. Benim hayatımda Derincespor Kulübü’nün yeri bir başka. Bu hikayede bundan sonra da bütün ilçe halkı ve belediye başkanımızla birlikte güzel şeyler göreceğiz. Derincespor bundan sonra yere daha sağlam basacak, kulübümüzden Derinceli yeni futbolcular çıkaracak” dedi.

BAŞKAN AYGÜN VE KAYMAKAM DALLI

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de yaptığı konuşmada, şampiyonlukla taçlanan sezonda emeği geçenleri gönülden tebrik ettiğini belirterek “Bu başarıyı sağlayan camia içerisindeki en önemli faktörlerden biri olan futbolcularımız öncelikle onları tebrik ediyorum. 4 yıldan beri kamu olarak taşımaya çalıştığımız takımımızı bugün özel sektörün devralması önemliydi. Profesyonel futbolu yönetmek kamunun işi değil. Ben buradan bu takımda katkısı olan yönetici arkadaşlarımıza, sivil toplum örgütleri ve tüm Derince halkına, kulüp çalışanlarına teşekkür ediyorum. 3. Lig’de gösterilen başarıyı inşallah önümüzdeki sezon 2. Lig’de de göstereceğiz. Bundan eminiz, çünkü kulübün emin ellerde olduğunu görüyoruz.” dedi. Derince Kaymakamı Meftun Dallı da sarı lacivertli camiayı gönülden kutladığını belirterek, Derince’ye 2. Lig’in yakışacağını ifade etti. Konuşmaların ardından futbolcuların sahneye davet edildiği kutlama programında şampiyonluk kupası bir kez daha coşkuyla havaya kaldırıldı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.