Paylaş

Körfez Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılında Hereke Kalesi’nde Ali Kınık konseri düzenledi. Konser öncesinde Körfez Belediyesi Mehteran Takımı mini bir dinleti gerçekleştirdi. Konseri dinleyenler arasında Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Nurettin Okutan, MHP İlçe Başkanı Doğan Bekiroğlu, BBP İlçe Başkanı Bayram Kurtaran, ocak başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

HEREKE KALESİ’NDE BİR İLK

Konser öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Başkan Şener Söğüt, “Bugün sizinle çok özel bir günde, çok özel bir beldede ve çok özel bir mekanda birlikteyiz. Bu nedenle çok ama çok mutluyum. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Burası da binlerce yılın tanığı Hereke Kalesi. Burada sık sık kültür sanat etkinlikleriyle bir araya geleceğiz. Burçlardan, Herekemizin gecesine ve gündüzüne bakacak; ayışığında yakamozları izleyeceğiz” dedi

TARİHİN EN BÜYÜK ZAFERİ

“Anadolu tarihinin en büyük zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” diyen Başkan Söğüt, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere fedakâr ve kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Büyük bedeller ve acılarla bize emanet edilmiş Türkiye Cumhuriyeti’ni ebediyen korumaya ve yaşatmaya kararlı olduğumuzu belirtmek istiyorum.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ

Bunu sadece askeri ve ekonomik olarak değil; tarihi, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel alanlarda da yapmak zorundayız. Bizim tüm çabamızın bu hedeflere yönelik olduğunun bilinmesini özellikle istiyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Söğüt’ün konuşmasının ardından Ali Kınık sevilen şarkılarını seslendirdi. Vatandaşlar da ellerinde Türk bayrakları ile şarkılara eşlik etti. Gece sonundaki havai fişek gösterisi ise izleyenleri büyüledi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir