Paylaş
Azerbaycan Devletimizin işgal altındaki topraklarının özgürlüğüne kavuştuğu 1. yıl dönümünde Bakü’de ki Zafer kutlamalarına katılmak için Azerbaycan’a gelmiştik.
Soydaşlarımızın mutluluğunu paylaşmak için burada bulunurken Ömrünü Bütöv Azerbaycan davasına, Karabağ’ın özgürlüğüne ve Bütün Türk dünyasının dertlerine adayan Ganire Hanım’ın vefat haberini üzüntüyle öğrendik diyen
Kocaeli Milli kuruluşlar Birliği başkanı Yücel Alpay Demir
Ziyaretimizi Şubat ayında Süleyman Pekin hocam ile birlikte planlarken, Ganire hanım’la görüşmeyi, ömrünü verdiği karabağ’ın azatlığına kavuştuğu bu günleri birlikte kutlamak ve sevincine ortak olmak isterken, cenazesine katılarak son görevimizi yapacağımız aklımıza gelmezdi.
Çok üzgünüz.
Ganire hanım Türk dünyası için bir milletvekilinden daha fazla bir insandı, entelektüel yönü, okuyan, yazan, düşünen milletini harekete geçiren yol açan, önderlik yapan herkesin sevgisini saygısını güvenini kazanan lider vasıflı bir Türk kadını idi.
Kürsülerde katıldığı televizyon programlarında hatta akademik programlarda bilgisi kararlılığı ve inancıyla konuştukça büyüyen bir Asena idi.
Türk dünyası bu gün bir Bozkurdunu toprağa verdi.
Bizler ve yetiştirdiği Türk gençleri onun izinden gitmeye , Davasının ve ülküsünün takipçisi olmaya devam edeceğiz
Bütün Türk dünyasının başı sağ olsun, hakkımız kendisine helal olsun,biz kendisinden razıydık Allah da ondan razı olsun, kabri nur mekanı cennet olsun diyerek duygularını dile getirdi.
Ganire Paşayevanın cenaze töreninin ardından kabristandaki Türk milliyetçilerinin kabirlerini ziyaret eden Yücel Alpay Demir ve Süleyman Pekin,
Karabağ Kahramanı şehit Mübariz İbrahimov’un da kabrini ziyaret ederek dua ettiler

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.